Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

15 Engelliye Kamu Personeli Seçme Sınavı Kursu

Resim: Tebeşirle KPSS yazılıyor.

Isparta Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törende, KPSS'ye hazırlanmak isteyen engelli insanlara yönelik Halk Eğitim Merkezi'ne kurs düzenlendiğini ve 15 kursiyerin 4 ay boyunca burada eğitim göreceklerini belirtti.

Bu uygulamanın Isparta'da ikinci kez uygulandığını ifade eden Ercan, kursların önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini bildirdi. Ercan, bu yıl ülke genelinde 28 bin engellinin devlet memuru olacağını kaydetti.

Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da, engellileri sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlamak amacıyla bu tür etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, kursa katılan tüm kursiyerlerin başarılı olması temennisinde bulundu.

Beyaz Ay Derneği Isparta Şubesi Başkanı Ahmet Aydemir de, Türkiye'de yaklaşık 8.5 milyon vatandaşın yaşamını engelli olarak sürdürdüğünü açıkladı. Engellilerin engelli olduğunu için değil, eğitimsiz olduğu için istihdam edilemediğini dile getiren Aydemir, geçen yıl açılan kursta 15 engelliden 7'sinin devlet memuru olduğunu bildirdi.

Aydemir, engelliler için ileriki dönemlerde Kur'an-ı Kerim ve bilgisayar kursu düzenleneceğini kaydetti.

07.12.11 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)