15 Temmuz Atletizm Kupası

Atletizm 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kupası'nda madalyalar sahiplerini buldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında Bursa Atıcılar Olimpik Atletizm Pisti'nde düzenlenen Atletizm Kupası'nda mücadeleler sona erdi.

26'sı erkek 7'si kadın toplam 33 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen kupada yarışlar koşu, atlama ve atma kategorilerinde yapıldı.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı (TBESF) Arif Ümit Uztürk, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Aleattin Toker ile Bursa Osmangazi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fedai Din takdim etti.

İki gün süren müsabakalarda branşlarında dereceye giren atletler ve dereceleri şöyle:

Kadınlar

100 m koşu

T53/54 kategorisi

1- Zübeyde Süpürgeci 17.35

2- Zeynep Acet 17.64

3- Nurşah Usta 19.07

T45/46/47 kategorisi

1- Dilba Tanrıkulu 13.48

200 m koşu

T45/46/47kategorisi

1- Dilba Tanrıkulu 28.19

400 m koşu

T53/54 kategorisi

1- Hamide Doğangün 1.01.18

2- Zübeyde Süpürgeci 1.05.31

3- Zeynep Acet 1.11.93

Uzun atlama

T45/46/47 kategorisi

1- Dilba Tanrıkulu 4.50

Gülle atma

F41 kategorisi

1- Rabia Cirit 6.33

Erkekler

100 m koşu

T38 kategorisi 

1- Enes Şahin 12.71

2- Mehmet Atalay 14.15

3- Onur Öztürk 14.41

T44/63 kategorisi

1- Enes Tanrıkulu 14.22

2- Nurullah Kart 14.89

3- Barış Telli 16.40

T52/53 kategorisi

1- Birol Kamar 17.35

2- Ramazan Çuğlan 17.64

3- Umut Çabuk 18.87

T45/46/47 kategorisi

1- Kerim Elyaz 12.24

400 m koşu

T52/53 kategorisi

1- Birol Kamar 1.06.13

2- Umut Çabuk  1.08.91

3- Ramazan Çuğlan  1.15.38

T38/46/47 kategorisi

1- Nur Ahmet Akal 55.73

2- Veysel Acar 59.57

3- Tahir Erdemir  1.02.56

800 m koşu

T53/54 kategorisi

1- Umut Çabuk 2.23.29

1500 m koşu

T52 kategorisi

1-Ramazan Çuğlan 5.43.93

T46/47 kategorisi

1- Tahir Erdemir 4.46.41

Uzun atlama

T38 kategorisi

1- Enes Şahin 4.85

2- Mehmet Atalay 4.73

3- Onur Öztürk 4.20

T46/47 kategorisi

1- Kerim Elyaz 5.71

2- Gökhan Akın 5.07

Yüksek atlama

T44/64 kategorisi

1- Tarık Taha Buyrukoğlu 1.74

2- Enes Tanrıkulu 1.50

2- Mahir Ateş 1.45

T63 kategorisi

1- Barış Telli 1.50

T46 kategorisi

1- Gökhan Akın 1.50

T47 kategorisi

1- Abdullah Ilgaz 1.71

Disk atma

F55 kategorisi

1- Fatih Batı 16.53

Gülle atma

F55 kategorisi

1- Fatih Batı 8.44

2- Kubilay Şahin 7.64

F41 kategorisi

1- Ahmet Hazım Aydınoğlu 7.71

F46 kategorisi

Hamza Doğan 12.79

4x100 karışık bayrak yarışı

1- Mehmet Tunç-Dilba Tanrıkulu-Enes Şahin-Zübeyde Süpürgeci 54.45

2- Abdullah Ilgaz-Gökhan Akın-Nurullah Kart-Zeynep Acet 58.22

3- Enes Tanrıkulu-Barış Telli-Nurşah Usta- Nur Ahmet Akal 58.80

16.07.2019 - tbesf.org.tr