Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Aksigorta Çalışanları 'Cerebral Palsy İçin Yürüdü

Resim : Aksigorta logo.

Farklı sosyal sorumluluk çalışmaları ile dikkat çeken Aksigorta'nın, bu kez çalışanları önemli bir sosyal sorumluluk başarısına imza attı.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı adına, hareket etmekte zorlanan ya da desteksiz hareket edemeyen "Cerebral Palsy^'li çocuklara umut olmak için bağış toplamayı amaçlayan Steptember Projesi'ne Eylül ayında katılan Aksigorta çalışanları; 65 kurumsal şirket arasında, en çok bağış toplayan 2 ekipten birisi oldu. Aksigorta çalışanlarının attığı adım sayısı 15.9 milyona ulaştı.

96 kişi, 24 takım ve günlük 10 bin adım Aksigorta yöneticileri, ekiplerindeki en çok bağışı toplayan Steptember takımlarına ek bağış yaparak, şirket içinde keyifli bir yarış ortamı oluşturdular.

Ayrıca, dağıtım kanalları ve tedarikçilerinin de destekleriyle, bağış hedeflerine ulaşan Aksigorta çalışanları; hazırladıkları "Steptember T-shirtleri" ile çevrelerinde de CP gerçeğine dikkat çektiler.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 26 yıldan bu yana, CP engeliyle yaşayan çocukların hayatlarında fark yaratabilmek için hizmet veriyor. Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi, vakfın bu kapsamda yürüttüğü iki temel projeden birisi. Diğer proje ise, Dünya CP Günü Meydan Okuma Kampanyası. Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi, 2011 yılında Avusturalya'da başlatılan; hem sağlıklı yaşama destek vermeyi ve hem de Cerebral Palsy ile yaşayan insanların hayatında pozitif etki yaratmayı hedefleyen bir yardım toplama projesi olduğu vurgulanıyor. Proje, aralarında İngiltere, ABD ve Hollanda'nın da yer aldığı 9 ülkeyle birlikte, Türkiye'de eş zamanlı olarak yürütülüyor.

15.11.2016 – hürses

Değerlendir (Henüz oy almamış)