Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Depremzede Baba ve Kızları Kayıp

Resim: İsmail Akçil ile kızları Sümeyye ve Dilber.

Depremde ölü ve yaralı sayısı gün gün açıklanırken, hükümet kayıp sayısıyla ilgili rakamı açıklamıyor... Kayıp olan Görme engelli 39 yaşındaki İsmail Akçil ve kızlarının akibeti merak ediliyor...

Sümeyye ve Dilber babalarıyla kayıp Depremde yerle bir olan Erciş’te görme engelli 39 yaşındaki İsmail Akçil ile kızları 8 yaşındaki Dilber ve 13 yaşındaki Sümeyye Akçil’in kayıp olduğu ortaya çıktı.

Erciş’te anahtarcılık yapan ve 20 yaşında hastalığa bağlı görme yeteneğini kaybeden İsmail Akçil, kendisine yardım eden, kızları Dilber ve Sümeyye Akçil ile depreme Erciş’te yakalandı. Her zaman olduğu gibi ellerinden tutup kendisine yön veren kızlarıyla, kilitli kalan bir otomobilin kapısını açmaya çalışan Akçil’den deprem sonrası bir daha haber alınamadı. Aradan geçen 10 günlük sürede Akçil ve kızlarına ulaşılamaması üzerine yakınları, el ilanları bastırıp ilçenin çeşitli yerlerine astı. Baba ve iki kızının da en son görüldüğü yer olan ilçedeki bir alışveriş merkezinin enkazında da arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

Tüm çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamazken, alışveriş merkezinin enkazından çıkarılan güvenlik kamerasının harddiskine el konuldu. Harddiskin tamir edilmesi durumda görüntülerin inceleneceği, ona göre yol alınacağı bildirildi. Kardeşi ve yeğenlerinin bulunması için mücadele eden Mehmet Akçil, “Kızları onun gözleri gibiydi. Baba mesleğini insanüstü yeteneğiyle gözleri görmeden yapıyordu. En azından cenazelerini bulmak istiyoruz.” dedi.

02.11.11 – Cumhuriyet

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
kazabilanka
İnşallah bulunurlar
En kısa sürede bulunmalarını dileriz.