Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Kitaplık

Bahçeşehir Kitap Kafe'de Görme Engelliler İçin Yayınlar Olacak

Resim: Ders çalışma ve kitap okuma alanları.

Başakşehir Belediyesi’nin Bahçeşehir Ek Hizmet Binası’nda hizmete açacağı Kitap Kafe için geri sayım başladı. 6 bin kitap kapasitesine sahip kütüphanenin, yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Başakşehir’de, çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm vatandaşlara hizmet verecek kütüphanelere yenileri eklenmeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük millet kıraathanesi Başakşehir Millet Kıraathanesi bünyesinde kurulan 102 bin kitap kapasitesine sahip kütüphanenin hizmete açılmasının ardından çalışmalarını aralıksız sürdüren Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir’e kitap-kafe kazandırıyor.

Görme engelliler için özel yayınlar

Yaklaşık 6 bin kitabın bulunacağı Kitap Kafe’de, görme engelli vatandaşlar için özel yayınlar ve onların ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş bir alan olacak. Öğrenciler için ders çalışma ve kitap okuma alanlarının bulunacağı kütüphanede, ayrıca öğrencilerin grup olarak ders çalışabilmelerine imkân sağlayacak alanlar oluşturulacak.

Sanat atölyeleri de olacak

Modern iç mimari tasarımı ile dikkat çeken kütüphanenin üst katlarında bulunan alanlar ise sanat atölyeleri olarak kullanılacak. Atölyeler, Başakşehirli gençlerin büyük ilgi gösterdiği Müzik ve Tiyatro Akademilerinin çalışmaları için etüt sınıfı olarak değerlendirilecek.

Her şey Başakşehirli gençler için

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Kitap Kafe’nin yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi ve kendilerini geliştirmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Onların talepleri doğrultusunda çalışmalarına başladığımız yeni kütüphanemiz, bilgiye ulaşmanın yanı sıra sanatsal faaliyetlerin de yapılacağı modern bir tesis olacak” diye konuştu.

14.08.2019 - basaksehir.bel.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)