Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Bakan Selçuk Huzurevlerinde Bulunan Yaşlılarla Bayramlaştı

Resim: Yaşlı bey bilgisayarla görüntülü görüşme yapıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi süreci sebebiyle ülkemizin dört bir tarafından Huzurevlerimizde misafir ettiğimiz yaşlılarımızın bayramlarını video konferans yöntemiyle kutladı.

Daha önce de 10 Mayıs 2020 tarihinde huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızın Anneler Gününü aynı şekilde kutlayan bakan Selçuk, 25 ilden 33 huzurevi sakiniyle teker teker görüşerek Kurban Bayramlarını kutladı.

Zoom üzerinden gerçekleşen bayramlaşmada muhtelif huzurevlerinden 33 yaşlımızla bir araya gelen Bakan Selçuk, koronavirüs nedeniyle bu bayram yüz yüze görüşemediklerinden dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Bakan Selçuk, “Bu bayram yanınızda olamadık, sizi kucaklayamadık, ellerinizi öpemedik. İnşallah gelecek bayramları sarılarak, hep beraber oluruz. Siz bizim için kıymetlisiniz.” dedi.

Koronavirüsle hep beraber mücadele edileceğinin altını çizen Bakan Selçuk, “Virüs en çok sizi etkiliyor diye sizi korumak istiyoruz. Önlemlerimiz biraz sıkı olabilir ama çoğu sizi korumak için. Ne zaman vatandaşlarımız maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyarsa biz de size olan kurallarımızı esnetmeye başlarız. İnşallah bu salgın bitince birlikte bocce oynayalım.” Diyerek yaşlılardan söz aldı.

Huzurevlerimizde misafir ettiğimiz büyüklerimizin ayrı ayrı hal ve hatırlarını soran Bakan Selçuk,  onları da dinledi. Görüşmeye katılan büyüklerimiz; durumlarının iyi olduğunu, alınan tedbirlerden ve verilen hizmetlerden memnuniyet duyduklarını ifade ederek sayın Bakan’la görüşmenin kendileri için değerli olduğunu belirttiler.

Muğla’da huzurevinde kalan 73 yaşındaki Emel Bıçakcıoğlu isimli sakinimiz: “Allah hepinizden razı olsun. Bizler bize sağlanan imkânlardan çok memnunuz. Bu bakım Avrupa’da yok. Size çok teşekkür ederiz.” diyerek duygularını dile getirdi.

Bakan Selçuk görüşmenin sonunda, huzurevlerinde görev yapan personellerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yaşlılarımıza selamlarını iletti.

Kaynak: AA

7 Ağustos 2020

Değerlendir (Henüz oy almamış)