Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Eğitim

Başakşehirli Engellilere Ücretsiz EKPSS Kursu Açıldı

Resim : EKPSS kursuna katılan engelli kursiyerler.

Başakşehir Belediyesi, EKPSS'ye hazırlanan engelli vatandaşlar için ücretsiz hazırlık kursu açtı.

Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Halk Eğitim işbirliğiyle dört yılda bir düzenlenen EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursu başladı. Nisan ayının ilk haftasına kadar devam edecek kursta 20 öğrenci eğitim alıyor.

EKPSS kursuna devam eden engelli öğrencilerin sınıflara ulaşması içinde aracı olan Başakşehir Belediyesi, öğrencileri evlerinden alarak okula getiriyor. Tekerlekli sandalye kullanan öğrencilere özel asansörlü engelsiz ulaşım aracı kullanılırken, diğer öğrenciler için servis imkanı sağlandı. Dersler başlamadan evlerinden alınan öğrenciler ders bitiminde evlerine teslim ediliyor.

BAŞKANDAN SÜRPRİZ ZİYARET

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kursa devam eden öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, "Siz başarılı olun işle ilgili sorun her zaman çözülür. Sizlerin başarısı demek hepimizin başarısı, ilçemizin başarısı demek" dedi.

Eğitimler, Başakşehir Haki Aras İmam Hatip Lisesi'nde Halk Eğitim Merkezi Eğitmenleri tarafından veriliyor. EKPSS sınavı 22 Nisan'da yapılacak ve 5 bin engelli vatandaşımız kamuya yerleştirilecek.

16.02.2018 - haberler.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)