Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Dünya

Bebeğinin Kokusunu Alınca 3 Ay Sonra Komadan Çıktı

Trafik kazası sonucu komaya giren kadın polis Amelia Banna, komadayken doğum yaptı. 3 ay komada kalan kadın, yoğun bakıma getirilen bebeğinin kokusuyla gözlerini açtı. 'Mucize' olarak değerlendirilen gelişme karşısında doktorlar Amelia Banna'nın tamamen iyileşebileceğini ifade etti.

Arjantin'de trafik kazası sonucu komaya giren kadın polis, komadayken doğum yaptı. 3 ay komada kalan kadın, yoğun bakıma getirilen bebeğinin kokusunu duyunca gözlerini açtı. 5 aylık hamile Amelia Banna, bir trafik kazası sonucu beyin kanaması geçirerek komaya girdi.

Bilinci bir türlü açılmayan Banna, 2 ay sonra sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Amelia Banna'nın kız kardeşi, doktorlardan izin alıp 1 aylık olan bebeği yoğun bakım odasına götürdü. Santino adı verilen bir aylık oğlu göğsünün üzerine konulunca 3 aydır komada olan Amelia'nın nefes alıp verişleri değişmeye başladı.

'Mucize gibi'

Daily Mail'in haberine göre; birkaç dakika sonra gözlerini açan Amelia, oğlunu görünce ağlamaya başladı. Birkaç gün içinde konuşup sorulara kısa cevaplar vermeye başlayan Amelia'nın gösterdiği gelişme, herkesi şaşırttı. Doktorlar, “Amelia bir mucize gibi. Bu azimle tamamen iyileşmesi bile mümkün” dedi.

20.04.2017 - Daily Mail

Değerlendir (Henüz oy almamış)