Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Bir Mucize de Sen Yarat Projesiyle Downlu Çocuklar Ünlülerle Buluştu

Resim : Down sendromlu çocuklar ve sanatçılar bir arada poz veriyor.

Down sendromlu çocuklar, 'Bir Mucize de Sen Yarat' projesi kapsamında düzenlenen iftar yemeğinde sanatçılarla bir araya geldi.

Meydan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sümer Ezgü, Yılmaz Morgül, Furkan Palalı, Tolga Güleç, Yonca Evcimik, Fatma Toptaş, Sema Öztürk, Tuğçe Sarıkaya, Vatan Şaşmaz, Mine Çayıroğlu, Tarık Mengüç ve Aleyna Dalveren ile bol bol fotoğraf çektiren çocuklar iftarın ardından halı sahada top oynayıp doyasıya eğlendiler.

Down sendromlu çocukların aileleriyle sohbet eden Türk sanat müziği sanatçısı Yılmaz Morgül, “Bir mucize de sen yarat diyoruz down sendromlu çocuklar için. 16 yıldır lösemili, otistik ve kimsesiz çocuklarla aynı yolda yürümenin onurunu yaşıyorum çünkü toplum olarak bu çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Vereceğimiz sevgilerle onların tedavisini hızlandıralım” dedi.

Mesleğimizin zekâtını vermemiz gerek

Down sendromlu çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Vatan Şaşmaz, “Normalde her Müslümanın ramazan ayında zekât vermesi gerekiyor. Bizlerin de bir mesleki zekâtları var bunun yanı sıra. Eğer ünlü olmanın avantajlarını kullanıyorsak, işte o avantajları böyle güzel kardeşlerimizle paylaşıyor olmak lazım. Her sene olduğu gibi bu sene de kardeşlerimizle yine beraberiz” ifadelerini kullandı.

01.07.2015 - Meydan Gazetesi

Değerlendir (Henüz oy almamış)