Bir Varmış Bir Yokmuş

Bazen her şeyden sıkılıp, tat alamadığınız anda sizi hayata tekrar bağlayacak sebepler ararsınız. Birçok şey tekdüze ve monoton olmaya başlamıştır belki. Bu boşluğu doldurmak çok zor gibi görünürken, minik yeğenim bir ışık oldu sanki sıkıcı hayatımda. Benim gibi bütün ailemize yeni bir can, ışık oldu adeta.

İlk defa anne karnına düştüğünü öğrendiğim anda heyecanlı bekleyişim başladı. Bu yaşıma kadar bu kadar çabuk geçmesini istediğim başka bir isteğim olmamıştı. Bu süreçte içinde bebek kelimesi geçen her şey ilgimi çekmeye başladı. Hele birde bir kız çocuğu olacağını öğrenmek daha da heyecanlandırdı beni. Heyecanlı bekleyişimiz nihayet 5 Aralık 2012’de son buldu. O’nu ilk kez hemşirenin kucağında gördüğümde gözyaşlarım sel oldu adeta. O kadar güzel ve masumdu ki… Bembeyaz pamuk gibi bir kızdı. İsmini boşuna “Masal” koymamıştık sanki. Masallarda anlatılan periler, melekler, prensesler gibiydi…

İlk günler korkuyla yaklaştım çünkü o kadar minikti ki… Zamanla alıştık birbirimize. Uzakta iken bile o güzel kokusunu hep duyar oldum. Göğsüme yatırıp uyuttuğumda rahatsız olmasın diye, nefes almaktan korkar oldum. Minicik elleriyle sıkı sıkı parmaklarımı tuttuğunda hayat boyu yanında olacağımı hiçbir kuvvetin bizi ayıramayacağını anladım. Ayrıca Masal bebek bir engelli olarak bilinç altımda yatan “acaba bir bebeğim olsa ilgilenebilir miyim?” sorusuna ve korkularıma cevap oldu. Sevginin çok güçlü olduğunu ve hiçbir şeyin önüne geçemeyeceğini anlattı bana adeta o minicik kalbiyle. Beni dünyada hala güzelliklerin olduğunu ve masumiyetin var olduğuna inandırdı.

“Masal” adını koyarken mutlu sonlarla biten, sonunda iyilerin kazandığı ve sevginin galip geldiği masallarda ki gibi bir hayatının olmasını ve adının ona bu güzellikleri düşünerek güç vermesini istedim. Şu an yanımda ve mis gibi kokusunu içime çekerek diyorum ki “İyi ki varsın bebeğim!.” 2 ay gibi kısa bir sürede sanki hep hayatımızdaymışsın gibi yer ettin. Bir gün birlikte bu yazıyı okuma umudu var içimde. Doğmadan önce çok hayal kurduk senin için ama sen kurduğumuz hayalleri küçücük bıraktın çünkü hayal ettiğimizden çok çok daha güzelsin ve eminim ki geleceğinde de bu güzelliğini koruyacağının garantisini şimdiden veriyorsun.

25.02.13