Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

Bozüyük'te Engelli Bakım Kursiyerleri Sertifikalarına Kavuştu

Resim : Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru, kursiyer kadına sertifikasını teslim ediyor.

Bozüyük Belediyesi, Bilecik İŞKUR İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Engelliler Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokol gereğince düzenlenen Engelli Bakım Kursu sona erdi. Kursa katılan 23 kursiyere sertifikaları düzenlenen tören ile teslim edildi.

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 2. Dönem Engelli Bakım Kursu sertifika törenine Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent Susam, Bilecik İŞKUR Müdür Yardımcısı Cemal Yiğit, Engelliler Derneği Başkanı İsmail Çelik ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Çelik, katılımcılara dernek faaliyetleri ve Engelli Bakım Kursu hakkında bilgi verdi. Böyle önemli bir kursun açılmasına destek veren Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'ya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü'ne, İş-Kur İl Müdürlüğü'ne ve kursun eğitmenleri İhsan Koç, Bahriye Koç ve Fehime Poyraz'a teşekkür etti. Dernek Başkanı Çelik ayrıca ihtiyaç duydukları her an yanlarında olan ve ilçede engelliler için gerçekleştirilen faaliyet ve yatırımlar için Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'ya teşekkür etti.

İsmail Çelik'in ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru; "Bozüyük Belediyesi olarak engelliler için yapılan her faaliyetin arkasında yer almak bizler için mutluluk verici. Engellilerin ve ailelerinin desteğe ve ihtiyaç duyduklarında yanlarında birilerini görmeye ihtiyacı var. Bizler bu noktada Belediye Başkanımız Sayın Fatih Bakıcı'nın konuya verdiği büyük önem ve hassasiyet nedeni ile, her zaman engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanındayız" dedi.

Konuşmaların ardından Engelli Bakım Kursuna katılan 23 kursiyere sertifikaları takdim edilirken Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru sertifikalarına kavuşan kursiyerlere başarılar diledi.

21.10.2017 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)