Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Bücürük'den Engellilere Defile

Resim: Firma sahibi Kemal Ünal Mağazada reyon önünde ayakta duruyor.

Bundan 15 yıl önce Yeşildirek'te açtığı küçücük bir mağazada işe başlayan Bücürük bugün dünyanın dört bir yanında yüzbinlerce çocuğu giydiriyor.

Ticaretin kalbinin attığı tarihi Yeşildirek semti, küçücük dükkanlarından çok sayıda marka ve dev firma çıkardı. Bunlardan biri de, 1995 yılında 25 metrekarelik küçük bir mağazada başlayan macerasını, Türkiye genelinde 300'ü aşkın, dünya çapında ise 80'i geçen bayiler zinciriyle sürdüren Bücürük.

1500 KİŞİYE İSTİHDAM

25 metrekare dükkandan bugün 18 bin metrekarelik kapalı üretim ve satış alanına ulaşan firma İstanbul, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında yüzbinlerce çocuğu giydiriyor. Kenan Ünal ve Rafet Ünal kardeşler tarafından Yeşildirek'te kurulan ve dünyaya yayılan Bücürük, birçok ünlü markanın üretim hakkını da elinde bulunduruyor. 0-14 yaş grubundaki çocuklar için bütün giyim ihtiyaçlarını üreten firma, 1500 kişiye de istihdam sağlıyor. Bücürük, indirim kampanyalarıyla da ilgi çekiyor.

ENGELLİLERE DEFİLE

Çocuk giyiminde aranan isimlerin başında gelen Bücürük, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. AVM'lerde engelli çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen firma, geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullardaki 3 bin 500 çocuğu ücretsiz giydirdi. Ayrıca 200 engelli çocuğu giydirerek, düzenlediği defilenin gelirini bu çocuklara bağışladı.

Kenan Ünal, sosyal sorumluluk projelerinin bu yıl da süreceğini söyledi.

05.08.2010 -  HT

Değerlendir (Henüz oy almamış)