Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Cam Hastalarından Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Talep Var

Resim : Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr Orhan Koç makamında oturarak Nilgün Karaağaçlıoğlu’nu dinliyor.

Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr  Orhan Koç;  Tıp literatüründe  “Çoklu kemik kırığı” tanısı konulan “osteogenezis imperfekta”, “Skafoid kırığı”, halk dilindeki karşılığı ile “cam hastalığı” rahatsızlığı yaşayan Nilgün Karaaağaçlıoğlu’yla görüştü.

Nilgün Karaaağaçlıoğlu kabul sırasında “daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu, Başkan Yardımcısı görevini başarıyla yürüten Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr Orhan Koç’tan malulen emekli olabilmesi için yardımcı olmasını istemeye geldiğini” belirtti.

Karaaağaçlıoğlu,“malulen emeklilik sürecinde karşılaştığı bürokratik engellerin, kendisine yıllardır yaşadığı ‘Çoklu Kemik Kırığı’ hastalığından daha çok rahatsızlık verdiğini, bu hastalığın kalbini kıramadığını, ama malulen emeklilik başvurusu sırasında önüne çıkan bürokratik engellerin kalbini kırdığını” söyledi.

Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç; “engelli ve yaşlılara hizmette hiçbir engel tanımadıklarını, her türlü engelin aşılacağını, mutlaka bir çözüm üretileceğini, Nilgün Karaağaçlıoğlu’nun malulen emeklilik başvurusunun takipçisi olacaklarını, süreci takip edeceklerini ifade etti.

 Kabul sırasında görüşmeye Genel Müdür Yardımcılarından Avni Özkaya’da eşlik etti.

09.11.2018 - eyh.aile.gov.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)