Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Cerebral Palsy’li Çocuklara Sanat Camiasından Tiyatrolu Destek

Resim : Suç Makinesi tiyatro oyununun afişi.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın 9 ülkede eş zamanlı düzenlediği ve Türkiye temsilcisi olduğu Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi'ne sanat camiasından de destek geldi.

Cerebral Palsy'li çocukların yardımına başlatılan Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’ne destek olmak için sanat camiası da harekete geçti. 7 Ekim Cumartesi günü saat 20:30'da Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezinde Burak Uyanık tarafından sahnelenecek ‘Suç Makinesi’ tiyatro oyununun tüm geliri Cerebral Palsy'li çocukların eğitim ve tedavileri için Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'na bağışlanacak.

HER 8 SAATTE BİR ÇOCUK CEREBRAL PALSY’Lİ DOĞUYOR

Dünya genelinde 17 milyonu aşkın Cerebral Palsy'li birey bulunuyor. Türkiye'de ise her 8 saate bir Cerebral Palsyli bebek, ömür boyu özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyacı ile dünyaya gözlerini açıyor. Cerebral Palsy'li çocuklar çoğunlukla yürüyemiyor, koşamıyor, zıplayamıyorlar.

Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi ise 9 ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen sağlıklı ve eğlenceli bir etkinlik. 4 Eylül’de başlayan ve 1 Ekim’de sona erecek olan proje, çocukların eğitim ve tedavileri için düzenleniyor.

04.10.2017 - sozcu.com.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)