Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Çocuk Felcine Dikkat Çekmek İçin Motosikletle Ülke Turu

Resim : Yunan Rotary Kulüp üyeleri ellerinde bayraklarla bir arada.

Sivil toplum kuruluşu üyesi 3 Yunanlı ve bir doktor, bazı ülkelerde maddi imkânsızlıklar nedeniyle hâlâ görülmeye devam eden çocuk felcine dikkat çekmek için motosikletleriyle birlikte İstanbul’a geldiler.

Uluslararası bir kampanya sürdüren Yunan Rotary Kulüp üyeleri, Afganistan ve Afrika’daki belli bölgelerde görülmeye devam eden ancak yeniden yayılma tehlikesi bulunan hastalığa dikkat çekmek ve mücadele için fon yaratmak amacıyla bir çalışma başlattılar.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’in ardından Türkiye’ye gelen motorsikletçilerden Prousanidis George, Kalfas George, Stratos Vlasakidis, Theologos Efthymiadis,  Anastasios Christakis ve Lefteris Charvalis toplam 17 bin 180 çocuk için aşı fonu oluşturmayı başardılar. İstanbul’da konakladıkları süre boyunca Türk Rotaryenleri tarafından ağırlanan motosikletçiler,  sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan etkinlik ve davetlere katılarak, fon desteği oluşmasına öncülük ettiler.

6 gün süren aktivitelere Türk-Yunan dostluğu da adeta pekiştirilmiş olurken, motosikletçiler Türkiye’de olmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdiler.

Ekip üyelerinden Stratos Vlasakidis ise “Rotary dünyada çocuk felciyle savaşta rol oynayan en etkin kuruluşlar arasındaç. Böyle bir etkinlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

09.09.2015 - Milliyet

Değerlendir (Henüz oy almamış)