Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Dondurma Çubuğundan Yaptığı Maketlerle Engellilere Yardım Ediyor

Resim: İki katlı bir ev maketi.

Göksun Mal Müdürlüğü'nde memur olarak çalışan 37 yaşındaki Bülent Yıldıran, topladığı dondurma çubuklarıyla yaptığı maketlerden elde ettiği gelirle özürlülere yardım ediyor.

Göksun Mal Müdürlüğü'nde memur olarak çalışan 37 yaşındaki Bülent Yıldıran, topladığı dondurma çubuklarıyla yaptığı maketlerden elde ettiği gelirle özürlülere yardım ediyor. Yıldıran, hedefinin Göksun'da araçsız özürlü vatandaş bırakmamak olduğunu söyledi.

Maket sevdasının yedi yıl önce başladığını anlatan Yıldıran, "Önceleri tahtadan yapıyordum. Bir gün yolda yürürken dondurma çubuğu buldum. Sonra bunları değerlendirebileceğimi düşündüm ve beş yıldan bu yana da dondurma çubuğu ile cami, ev gibi maket yapıyorum. Toplanan dondurma çubuklarını önce temizleyerek dezenfekte ediyorum. Daha sonra çalışmaya başlıyorum. " dedi.

Çocuklara dondurma alarak çubuk toplattığını anlatan Yıldıran, Türkiye'nin çeşitli illerinden kendisine dondurma çubukları gönderildiğini belirtti. Bülent Yıldıran, bugüne kadar dondurma çubuklarından yapmış olduğu maketlerden elde ettiği gelirlerle özürlülere yardım ediyor. Yıldıran, Burhan Bolat, Hacer Aksoy, Zübeyde Çokaklı, İlkay Gişi, Alim Ünsal, Salih Duman ve Gülşan Aydın'a birer adet ev içi özürlü özel klozetli ve özürlü aracı aldı. Bir makette yaklaşık üç-dört bin dondurma çubuğu kullandığını kaydeden Yıldıran, bir maketi de yaklaşık altı ayda tamamladığını belirtti.

25.08.11 – CHA

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)