Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Düşüncesiz ve Cahil Zihniyet

Resim: asansör kapısı önündeki rampaya çıkarak kapı önünü tamamen kapatacak şekilde park edilmiş bir araç ve asansöre gitmek için bekleyen tekerlekli sandalyede bir kişi.

Ankara Anakent Belediyesi'nce engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için Metro, Ankaray ve üstgeçitlere asansör yapıldı.  Ancak asansörleri engelliler değil, araç sahipleri park yeri olarak kullanıyor.

Konya - Samsun yolu üzerindeki İskitler bölgesinde yer alan üstgeçidin önüne park edilen araç, durumu gözler önüne seriyor. Üstelik engelli asansörlerinin önüne araç park edenlere bir yaptırım da uygulanmıyor.

24.07.2010 - Cumhuriyet

Değerlendir (1 oy, ortalama 2.00 yıldız)
Yorumlar
METİN70
DUYARLI OLALIM
Ankarada böyle asansöre benzeyen çok yer var bunlar bir yana kış geldi bırakın engellileri normal insanlar bile üst geçitlerde yürüyemiyor her yer buz. Kaldırımlar daha beter şimdi bu niye böyle desen melih bey tuz döktük inanmasanız yalayın der. İşte birlik olup tepkimizi gösterelimki birşeyler düzelsin. Ben engelli değilim ama bir gün olmayacağımında garantisi yok. Burada o arabayı koyduğum yer ne asansördü nede kaldırımdı orası otoların park ettiği alandaydı. Yayayla bir ilgisi yoktu.
METİN70
Bu haberi yapan muhabire ve aleyimde yazanlara kapak olsun
Evet biraz ağır oldu belki ama sonunda yapmak istediğimi gerçekleştirdim asansör görünümündeki bu yerin kapısı kapandı ve asansör gibi görünmüyor artık. Ankara büyük şehir belediyesinin yaptığı lüzümsuz işlerden biriydi ve artık insanlar burayı asansör zannetmeyecekler. Gerçi o pozu veren soytarı ve haberi yapan kendini muhabir zanneden şahsiyet buranın asansör olmadığını gayet iyi biliyordu.
Sevgi ile
araç plakası
Araç plakası kimlik gibi. Bu plakaya bakıp size dava açmaya hazırlanan kişilerde olabilir. Ben editör değilim bunu raslantı olarak yazdım... Çünkü ya eğitimci ya da hukukçu olmalı dedim çünkü çok iyi savunma yapıp daha sonra siz engelliler derneğini arayıp özür diledim demiştiniz. Site güvenilir site olmasa hergün burda ne işimiz var. neden bu siteyi takip edelim. sizin ne işiniz var o zaman... başka işiniz yokmu gidin işinizi yapın o zaman...
METİN70
sayın sevgi ile
siz benim bilgilerime nasıl ulaştınız anlamadım eğitimci olduğumu söylüyorsunuz siz buranın editörümüsünüz yada bu site güvenli değilmi bu bilgiler gizli kalması gerekli değilmi şimi bu nasıl bir çelişki
METİN70
sayın kayra
çok ceza meselesi değil ceza çok değildi ama neden ankaradaki tüm üst geçitler burasıda dahil olmak üzere asansörlü deniliyor ve vatandaş yanıltılıyor ben buranın asansörsüz olduğunu dile getiriyorum