Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Evliliğe Hazırlanan Engelli Kıza Tecavüz Şoku

Resim: Sağ eli ile yüzünü kapatan S.C. 'nin yüzü tanınmaması için kristalize edilmiş.

Aydın’da, 19, 21 ve 23 yaşındaki üç erkek, evliliğe hazırlanan 16 yaşındaki zihinsel engelli kızı kaçırdı. Ağzını koli bandıyla kapattıkları talihsiz kızı dövüp, defalarca tecavüz eden saldırganlar yakalandı.

Aydın’da, “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisindeki dramın bir benzeri yaşandı. Çine İlçesi’ne bağlı Akçaova Beldesi’nde annesi S.C. (34) ve babası M.C. (45) arasında çıkan kavgayı 300 metre uzaklıktaki Akçaova Jandarma Karakolu’na bildirmek üzere geçen çarşamba yola çıkan zihinsel engelli S.C.’yi (16) aynı mahallede oturan işsiz Fatih Baysal (19) ve celep Ahmet Demir (21) durdurdu. İddiaya göre, S.C.’yi jandarmaya 100 metre uzaklıktaki Akçaova İlköğretim Okulu’na götüren 2 kişi, marangoz arkadaşları Mehmet Çamlı’yı (23) da yanlarına çağırdı. 3 kişi, ağzını koli bandıyla kapadıkları kızı okulun arka tarafındaki konferans salonuna soktu. Burada defalarca tecavüze uğradığı öne sürülen kız, daha sonra şüpheliler tarafından otomobille ormanlık alana götürüldü. Gece ilerleyen saatlere kadar dövülüp defalarca tecavüz edilen S.C., olanları kimseye anlatmaması için tehdit edildikten sonra belde yakınlarına bırakıldı. Ailesinin her yerde aradığı S.C., gece yarısı eve gelip sessizce odasına çekildi. Kimseyle konuşmak istemediğini söyledi fakat ertesi sabah başından geçenleri kuzeni A.C.’ye 

anlattı. Bunun üzerine ailesi soluğu jandarmada aldı. Baysal, Demir ve Çamlı gözaltına alındı. S.C.’nin yapılan sağlık kontrolünde defalarca tecavüze uğradığı saptandı.

Linç etmek istediler

3 şüpheli mahkemece tutuklanırken, adliye önünde toplanan 100 kişilik grup şüphelileri linç etmeye kalkıştı. Zihinsel engelli S.C. vücudundaki ve kolundaki morlukları göstererek, “Nişanlıyım, evlilik hazırlığı yapıyordum. Bu hayvanlar hayatımı kararttı. Assınlar bu adamları, en ağır cezayı versinler” diye ağladı.

Değerlendir (1 oy, ortalama 5.00 yıldız)
Yorumlar
METİN70
Yorumumun devamı
Ailesi belki evlenince düzelir diyemi bakamıyorlar diyemi evlendiriyorlar bilmiyorum benide pek ilgilendirmiyor iç meseleleri ama bir insan olarakta duyarlılık göstermek amaçlı bu yorumu yapıyorum 16 yaşında ve zihinsel engelli birini ne aceleniz varda evlendiriyorsunuz. Birileri evlendirin düzelirmi dedi çünkü anadoluda böyle şeyler yaygınca deniliyor biliyorum. Bu kız belkide 7 yaşlarındaki bir çocuğun zeka düzeyindedir birde bu açıdan bakmalı ve bu insanlara devlet sahip çıkmalı.
METİN70
Nerden bakarsan bak yanlış
Şimdi burada ya haberde bir eksiklik var yada haber doğruysa daha vahim bir durum var. Tabi bu olayı yapanları şiddetle kınıyorum öncelikle bir insana tecavüz etmek çok kötü bir durum bakın engelliye demiyorum bir insana diyorum fark etmez sağlamda olsan üç kişinin karşısında engelliden farkın kalmaz ne yapabilirsinki. Burada aileyide anlamak mümkün değil zihinsel engelli biri evlenince ileride çocukları olsa ne yapacak belki bir kıriz anında onlara zarar verecek üstelik daha yaşıda küçük.
Sevgi ile
Allah cezalarını versin...
savunmasız ve anne ve babasının kavgasını durdurmak için yolda giden engelli bir kıza nasıl saldırılar aklım almıyor... gözü dönmüş bunların Allah cezalarını versin... Onlar içerde çürüse bile kızın ömür boyu yaşayacağı travmanın hesabını kim verecek kim?