Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Engelli Öğretmen Atama Kontenjanı Artırılmalıdır

Resim : Görme engelli erkek öğretmen öğrencilere ders anlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Haziran ayında 500 engelli öğretmen ataması yapacak. 2018 EKPSS ile sadece 500 engelli öğretmen ataması yetersizdir ve engelli öğretmenler pozitif ayrımcılık talep ediyor ve şu sözü söylüyor "Engelliden bal gibi öğretmen olur!"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2018 yılı engelli personel alımı açıklamasında engelli öğretmen alımı da vardı. 2 bin 500 engelli personel alımının yanında 500 de engelli öğretmen alımı yapılacağı açıklanmıştı. Daha önce My Memur olarak gerek engelli personel alımlarının yetersizliğini gerekse engelli öğretmen alımlarının yetersizliğini dile getirmiştik.

Engelli vatandaşlarımız için pozitif ayrımcılığın tam da zamanı! 14 Haziran 2018 itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen ataması 500 kontenjanın illere dağılımını açıklayacak. Tam da Ramazan Bayramı'nın ilk günü adaylar müjde bekliyor.

500 atama yetersiz 3000 atamanın tam zamanıdır! Engelli vatandaşlarımızın taleplerini bir adım daha ileriye götürerek görmek hepimizin ortak paydası olmalıdır. Bu kapsamda MEB'in engelli öğretmen alımlarındaki kontenjanı artırmasını talep ediyoruz.

Engelliden bal gibi öğretmen olur! Engelli vatandaşlarımız bu sloganla kendilerinin önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyor. Engellilere pozitif ayrımcılık yapmak özellikle de 100 binden fazla öğretmen açığı olduğu düşünülürse engelli öğretmenler için 3000 kontenjan fazla olmasa gerek.

2018 engelli öğretmen alım takvimi şu şekildedir: İl ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi 14 Haziran 2018, Başvuruların alınması ve onaylanması 18-22 Haziran 2018, Atamaların yapılması 27 Haziran 2018’de gerçekleşecektir.

07.06.2018 - mymemur.com.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)