Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Kitaplık

Görme Engelli Öğretmen Hasibe Gezgin Duygularını Şiire Yansıttı

Resim : Görme engelli Hasibe Gezgin, piyasaya yeni çıkan Işıktan Elim adlı şiir kitabını elinde tutuyor.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Dindarlı köyündeki Ahmet Yoldaş İlköğretim Okulu'nun görme engelli Türkçe öğretmeni Hasibe Gezgin, gönül gözü ile yazdığı şiirlerini bir kitapta topladı.

 

Ahmet Yoldaş İlköğretim Okulu’nda üç yıldan bu yana görev yapan görme engelli Türkçe öğretmeni Hasibe Gezgin, 15 yıldır göremese de içindeki duyguları, bir ayna gibi şiirlere dökerek yansıttı. Gezgin, yazdığı 49 şiir ve şiir üzerine yazdığı denemesini "Işıktan Elim" isimli şiir kitabında topladı. Piyasaya yeni çıkan "Işıktan Elim" şiir kitabı, İstanbul TÜYAP Kitap fuarında imza gününde tanıtıldı. Sokak Kitapları tarafından basılan şiir kitabı, fuarda büyük ilgi gördü. Görme engelli öğretmeni Hasibe Gezgin, ilk şiir kitabını çıkarmanın heyecanı içersinde olduğunu ifade ederek, "Kitabımda, içimdeki duygularımın aynası olarak gördüğüm şiirlerimi yayınladım. İlk etapta bin adet basıldı. İçinde bir birinden güzel 49 şiirim yer alıyor. Bu şiirleri 15 yılda bir araya getirdim. Şiir ve hikaye yazmaya devam edeceğim" dedi.

 

28.11.2012 - İHA

 

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
trnhnfe
Bu kitaba ihtiyacım var
Ben Hanife Düşünceli, Akdeniz Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde okuyorum, yaratıcıılık ve geliştirilmesi dersi kapsamında engelliler ile ilgili bir projemiz var, projem için kitabınıza ihtiyacım var, bana bir örneğini gönderebilirmisiniz? Veya bu kitaba nasıl ulaşabilirim?