Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Alanya'da Engellilerin de Yüzebileceği Plaj Yapılacak

Resim: Kumsalda duran tekerlekli sandalyeli bir engelli kişi.

Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Mart ayı olağan genel kurulunu Meclis Başkanı Can Direkçi Başkanlığı'nda Belediye Meclis Salonu'nda yaptı. Toplantıda yıllık faaliyet raporunun okunması ve temennilerin ardından, konuşan Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya'da yapılan engelsiz kent çalışmalarıyla ilgili projeler hakkında bilgi verdi.

Engelsiz kent adına çok önemli adımların atıldığını belirten Başkan Sipahioğlu, "Bir park açtık, ikincisine de başlandı. Engellilerimizin plajlara ulaşabilirliğini sağlayacak proje hazır. Özel donanımlı engelli merkezi yapılacak ve bu yıl içerisinde bitirilecek. Engelsiz kent çalışmaları Engelsiz Alanya kültürüne çok ciddi katkılar sağladı. Yavaş yavaş belediyemizdeki kadro ve eleman alımlarında da yeni bir planlama yapılacak, sizler bu merkezde bizim için fikir üreteceksiniz." dedi.

2011 yılının engelli vatandaşlar için engelsiz çalışmaların yapılacağı bir yıl olacağını söyleyen Sipahioğlu, "Bunları sizin için yapıyoruz. Bu yılın sonunda projelerimizin çoğu tamamlanmış olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığımızla projelerimiz var. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı engelsiz kent çalışmalarından dolayı Alanya'yı, Ankara'da yapılan bir toplantıda örnek şehir seçmiştir." dedi. 

 25.03.11 – CHA

Değerlendir (1 oy, ortalama 3.00 yıldız)