Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Teknoloji

Engelliler İçin Uygun Ankesörler Kuruluyor

Resim : Ankesörlü telefon.

Türk Telekom, Türkiye genelinde yürüme engelliler için tekerlekli sandalyeye uygun ankesörler kuruyor.

 

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurum, fiziksel engelli müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için Türkiye çapında tekerlekli sandalye kullananların rahatlıkla erişebileceği ankesörlü telefonları hizmete sunuyor.

 

Türkiye'de 37 ilde 210 noktada bulunan ankesörlü telefon makineleri, tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte ediliyor. Ankesörlü telefonlar çoğunlukla havaalanı, hastane ve otobüs terminalleri gibi yoğun trafik olan alanlara yerleştiriliyor. Tekerlekli sandalyeye uygun ankesörler sayesinde engellilerin birçok alanda bu telefonları kullanmaları sağlanacak.

 

GÖRME ENGELLİLERE BRAİLLE ALFABELİ VE SESLİ FATURA BİLGİLENDİRME SERVİSİ

 

Türk Telekom, ayrıca, görme engelliler için Braille alfabeli fatura gönderiyor. Kurum, başvuru üzerine görme engelli müşterilerine Braille alfabesi ile basılmış özel faturaları evlerine gönderiyor. Türk Telekom'un, dileyen görme engelli kullanıcılarının hizmetine sunduğu sesli fatura bilgilendirme servisi 163 sayesinde görme engelli müşteriler, fatura tutarını ve son ödeme tarihini öğrenebiliyor.

 

20.05.2012 – CİHAN

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
Muhibe
TURK TELEKOM LUTFEN SOSYAL TARİFE YI BASLATIN
Sayın TURK TELEKOM Yetkılılerı,

Sosyal Tarife yi tekrar baslatın, neden uygulamayı sonlandırdınız? Ben %100 engelli bireyim ve yararlanamadan sonlandırıldı.