Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Engellinin 3 Tekerli Motosikletini Çaldılar

Resim: İsmail Çiçek koltuk değnekleriyle ayakta duruyor.

 

Adana’da doğuştan yürüme engelli 35 yaşındaki İsmail Çiçek’in, eli ayağı konumundaki üç tekerlekli motosikleti çalındı. Bu motosiklet sayesinde hayatta birçok engeli aştığını ifade eden engelli Çiçek, “Bu araç sayesinde engelleri aşmıştım ama vicdansızlar hayatıma yeniden engel koydular.” Dedi.

Bu motosiklet sayesinde hayatta birçok engeli aştığını ifade eden engelli Çiçek, “Bu araç sayesinde engelleri aşmıştım ama vicdansızlar hayatıma yeniden engel koydular.” dedi. Cemalpaşa Mahallesinde Adana Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne giden Çiçek, çıktığında motosikletinin yerinde olmadığını gördü. Durumu polise bildiren Çiçek, eli ve ayağı olan 3 tekerlekli özürlü motosikletinin bulunmasını bekliyor.

Motosikletin, kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Çiçek, “O araç benim dünya ile bağlantımdı. Çarşıdaki, pazardaki işlerimi bu araç sayesinde rahatlıkla yapıyordum. Artık bütün bu işlerimi yaparken çok zorlanacağım. Ben bu halde dolmuşa nasıl binip işlerimi yapacağım. Bu nasıl insanlıktır. Özürlü aracını çalacak bir vicdan var mı?.” dedi.

Çalınan motosikletin kendisine 1998 yılında dönemin Adana Valisi Oğuz Kağan Köksal tarafından hediye edildiğini dile getiren İsmail Çiçek, “Benim maddi durumum iyi değil. Yani bir motosiklet alacak gücüm yok. Başka da hiçbir ulaşım aracım yok. Bu olayı yaşamam beni engelli olmamdan daha çok üzdü. Polise gerekli başvuruda bulundum ama şuan için bir gelişme yok.” diye konuştu.

01.11.11 – AA

Değerlendir (1 oy, ortalama 1.00 yıldız)
Yorumlar
kazabilanka
Bunlar insan değil
Şu haberleri okumaya kalbim dayanmıyor ya bunlar insan olamaz.