Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Mozaik

7. Engelsiz Filmler Festivali'nin Ödülleri Sahiplerini Buldu

Resim: Engelsiz Filmler Festivali ödüllerini alan sanatçılar sahnede.

Bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali'nin ödülleri sahiplerini buldu. Önce İstanbul'daki, sonra Eskişehirde'ki izleyicileriyle buluşan festival son olarak Ankara'yı ziyaret etti. Sunuculuğunu sinema yazarı Melikşah Altuntaş'ın yaptığı Engelsiz Filmler Festivali ödül töreninde, ödül alan filmler açıklandı. İşte ödüller ve sahipleri:

En İyi Film Ödülü - Anons / Mahmut Fazıl Coşkun

En İyi Yönetmen Ödülü - Mahmut Fazıl Coşkun

En İyi Senaryo Ödülü - Sibel / Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti, Ramata Sy

Seyirci Özel Ödülü - Sibel / Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti

Ödül Töreni’ne Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Saad Bokhari, Hollanda Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate, Festival destekçileri, Festival sponsorları ve programda yer alan filmlerin konuklarının yanı sıra birçok davetli isim ile birlikte basın mensubu katıldı.  Melikşah Altuntaş'ın Türkiye Sineması'nı eğlenceli bir şekilde anlatmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Festivale gönderdiği tebrik telgrafını okuyan Altuntaş, Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkürlerini iletti.

Engelsiz Filmler Festivali'nin Engelsiz Yarışma filmlerinin yanı sıra birçok engelsiz kategorisi bulunuyordu. Bu kategoriler arasında  Ayrıksı Otu, Be-İn!, Bizim İçin, Bizsiz Asla!, Kim Demiş?, Rehber Köpekler seçkileri yer aldı.

21.10.2019 - beyazperde.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)