Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Eğitim

Engelsizkariyer.com Gelecek İçin “Engelsiz Staj” Programı Başlatıyor

Resim : Engelsizkariyer Engelsiz Staj Programı afişi.

Öğrencilikten iş hayatına geçişte ve kariyer planlama sürecinde engelli adayların yanında olmayı hedefleyen Türkiye’nin ilk engelli iş gücü kaynağı Engelsizkariyer.com, şimdi de Engelsiz Staj Programı imkanı sağlıyor.

Türk Telekom, Denizbank ve Yasadikca.com engelliler haber sitesi katkılarıyla düzenlenen “Engelsiz Staj” programına katılacak engelli bireyler, imaj yönetimi, sözlü yazılı iletişim, kendini ifade etme, mülakat, güçlü yanları, potansiyellerini ortaya çıkarma gibi performanslarını geliştirebilecekleri eğitimler ile konusunda duayen isimlerinden teknik, sosyal ve özel başlıklarda uygulamalı, interaktif eğitimlerini alma ayrıcalığı yaşayacaklar. İnsan kaynakları dünyasının öncü isimlerin deneyim ve yol gösterici hikayelerine tanıklık edeceğiniz “Engelsiz Staj” programının 1. Buluşması için son başvuru 25 Eylül 2018 Pazartesi günü. Programa katılacak yetenekler Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinde öncelikli staj fırsatlarına ulaşma kolaylığına sahip olacaklar.

Engelsiz Staj Programına Kimler Katılabilir?

29 Eylül 2018 Cumartesi günü 3 bölümden oluşacak “Engelsiz Staj” programına yeni mezun olmuş lise ve üniversite öğrencileri, üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarından eğitime devam eden en az %40 ve üzeri engelli oranına sahip engelli bireyler katılabilirler. 2017 yılında mezun olmuş hiç staj ve çalışma fırsatı yakalayamamış engelli adaylarda başvuru yapabilirler.

Engellilerin Engelsizkariyer.com Akademi “Engelsiz Staj”yer Yetiştirme Programına seçilecek 50 kişiden biri olmaları için kendilerini en iyi ifade eden özelliklerini, engel grubunu, engel oranını, eğitim bilgilerini, yer aldıkları projeleri, yabancı dil bilgilerini, eğitim bilgilerini, burslarını, aldıkları sertifika bilgilerinin yer aldığı etkili bir Özgeçmiş (CV) hazırlamaları, takibinde de Engelsizkariyer.com’da yer alan “Engelsiz Staj” ilanına 10 Eylül 2018 Pazartesi saat 18.00’e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Programa engelli adaylar refakatçisiz katılmaları zorunludur.

Engelsiz Staj Programında Neler Olacak?

29 Eylül 2018 Cumartesi günü tam günlük teknik, sosyal ve özel başlıklar olmak üzere 3 bölümden oluşacak. “Engelsiz Stajyer Yetiştirme Programı” programı sabah 08.30’da başlayarak 18.30’da sertifika töreni ile sona erecek. Uygulamalı, interaktif ve mülakat canlandırmalı gerçekleşecek “Engelsiz Staj” programında soru, cevap ve geri bildirim de olacak.

Programa katılmaya hak kazanacak adayların tamamı “Engelsiz Staj” programına ücretsiz katılabilecek. Program İstanbul Gayrettepe’de ki Denizbank Genel Müdürlük Binası Deniz Akademi’de gerçekleşecek. İşitme engelli adaylar için işaret dili çevirisi ve görme engelli adaylar için de betimleme desteği verilecek.

Engelsiz Staj Programına Katılanlar Neler Kazanacak?

Programa katılanlar arasından seçilecek 10 kişiye 3 aylık mentörlük, Engelsizkariyer.com Akademi “Engelsiz Staj” katılım sertifikası ve staj olanağı sağlayan firmalarla CV paylaşımı olmak üzere ayrıcalıklı fırsatlar kazanacaklar.

“Engelsiz Staj” programına katılım yapmak için hemen aşağıdaki başlığı tıklayarak ya da altındaki bağlantıyı kopyalayarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

ENGELSİZ STAJ PROGRAMINA BAŞVURU BAĞLANTISI

Başvuru Bağlantısı http://www.engelsizkariyer.com/IlanGoster.aspx?JobID=486

30.08.2018 - engelsizkariyer.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)