Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Eyüpsultan Belediyesi 3 Yeni Hasta Nakil Aracını Hizmete Aldı

Resim : Eyüpsultan Belediye Başkanlığı önünde 3 hasta nakil aracı bulunuyor.

Eyüpsultan Belediyesi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Sağlık Birimi tarafından kullanılacak olan 3 yeni hasta nakil aracını hizmete aldı.

Eyüpsultan Belediyesi, sağlık alanında daha hızlı ve etkin hizmet vermek amacıyla araç filosunu yenileyip genişletiyor. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Sağlık Birimi tarafından kullanılacak olan, son teknoloji ile donatılmış 3 yeni hasta nakil aracını hizmete aldı.

Hizmet sayısı da kalite de artıyor

Ambulansların teslim alınması sırasında açıklamada bulunan Başkan Remzi Aydın şunları söyledi;

"Eyüpsultan Belediyesi olarak sosyal destek hizmetlerini her geçen gün arttırıyoruz. 3 tane yeni hasta nakil ambulansımızı filomuza kattık. Araçlar son teknolojik donanıma sahip. Bu araçlarımızı filomuza katarak maliyetlerimizi de ciddi bir oranda azalttık. Daha önce araç kiralanıyordu, masrafı daha fazla oluyordu, son derece tasarruflu bir işlem yaptık. Araçlarımızın niteliği arttığı için de çok daha nitelikli hizmet verme imkanına kavuşacağız ve çok daha fazla sayıda hastamızı taşıyacağız. 2017 yılında 2 bin 400 civarında hastamızı nakletmişiz. Dolayısıyla Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri birimimiz İstanbul'da sayılı müdürlüklerden biri olma noktasında bir adım daha atmış oldu."

08.30 - 17.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet

Eyüpsultan Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, ağır engelli, yatalak ve felçli vatandaşların bulundukları yerden sağlık kuruluşlarına ulaşımlarını sabah 8.30 akşam 17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak sağlıyor.

Gideceği hastaneye randevu alan vatandaşların, randevu tarihinden bir gün önce 444 04 46-47 veya 444 30 00 telefon numaralarını arayarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. Nakil işlemi evden hastaneye ve hastaneden eve şeklinde düzenleniyor.

2014 yılından itibaren 8 bin 539 kişi yararlandı

Mesai saatlerinde hizmet veren hasta nakil araçları, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın göreve geldiği 2014 yılında bin 480, 2015 yılında 2 bin 246, 2016 yılında bin 880, 2017 yılında 2 bin 193 ve 2018 yılının Ocak, Şubat, Mart aylarında 740 kişiye hizmet verdi.

12.04.2018 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)