Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Fiat Engelsiz Hareket Programı'na Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü

Resim : Basketbol sahasında Haydi Maça Gel pankartı tutan engelliler.

Fiat’ın, 2016 yılının mayıs ayında hayata geçirdiği “Fiat Engelsiz Hareket Programı” Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ seçildi.

Bedensel engelli bireylerin engelsiz hareket edebilmelerini sağlamak ve mobilitelerini artırmak amacıyla harekete geçen Fiat markası, 2016'dan bu yana "Fiat Engelsiz Hareket Programı" kapsamında sağladığı özel sürüş aparatları, eğitimler ve mimari çözümler ile Otomotiv Distribütörleri tarafından 'Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi' seçildi. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, "Fiat markası olarak, bayi ve servis teşkilatımızın gücünü de yanımıza alarak engelli bireyler ve hayalleri için hep birlikte bir şeyler yapabileceğimize inandık. Nisan sonu itibariyle Tofaş Akademi'den yaptığımız iletişimler ile toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren engellilik konusu hakkında tüm teşkilatımızda farkındalık çalışmalarına başladık. Engelli bireylerin hareket özgürlüğüne destek olabilmek ve bu konuda toplumsal bilince ve duyarlılığa katkı sağlamak amacıyla 'Fiat Engelsiz Hareket' programını Mayıs 2016'da devreye aldık. Ayrıca bu süreçte bayilerimizin "Engelli Dostu İşyeri" haline gelmeleri için çalışmalarımızı hızlandırdık. Fiat Engelsiz Hareket Programı kapsamındaki benzer çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

İLK ENGELSİZ TRİBÜN

Fiat Engelsiz Hareket Programı'nın hayata geçtiği Mayıs 2016'dan bu yana, 13 farklı ilde, 16 farklı bayi ve 2 adet de bayi dışında gerçekleştirilen etkinliklerde yaklaşık 200 kişi, engelli sürücü aparatlı Fiat 500L ve Fiat Egea Sedan modellerini deneyimleme fırsatı yakaladı. 77 engelli bireye sürüş aparatları hediye edilerek hareket özgürlüğü arttırıldı. Engelsiz Hareket için hazırlanan (Engelsizhareket.fiat.com.tr) web sitesini toplamda 200 binden fazla kişi ziyaret etti. Yaklaşık 6 bin kişiyi bulan bayi ve Tofaş çalışanı, konu ile ilgili eğitim alırken yine proje kapsamında basket sahalarında bir ilke imza atıldı. Tofaş çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Fiat, "Fiat Engelsiz Hareket" programını basketbol sahasına da taşıdı ve "Haydi Maça Gel" sloganıyla Türkiye basketbol sahalarının ilk engelsiz tribününü Tofaş Spor Salonu'nda hayata geçirdi.

Hareket özgürlüğü sağlıyor

FIAT, Engelsiz Hareket programı ile engelli bireylerin sahip oldukları yasal avantajlar hakkında onları bilgilendirirken, aynı zamanda hareket özgürlüğü sağlayan donanım çözümleriyle Fiat otomobillerini kullanabilmelerini amaçlıyor. Bu yönde, engelli bireylerin otomobillerini kullanmalarına yardımcı olan sürüş aparatlarını Fiat güvencesiyle yetkili servislerde monte eden bir süreci devreye alan Fiat, dönüşüm sonrası araçların garantisinin devam etmesini sağlıyor.

17.02.2017 - Sabah

Değerlendir (Henüz oy almamış)