Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Spor

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Şampiyon Sporcuları Tebrik Etti

Resim : Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu mikrofonlara açıklama yapıyor.

Portekiz'de gerçekleştirilen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nın ilk gününde milli sporcular, 6 madalya elde etti.

3 Ekim Çarşamba günü Portekiz'in Madeira Adası'nda başlayan şampiyonada Dilara Çevik, disk atma branşında 13,88 metrelik derecesiyle dünya şampiyonu olurken, çekiç atmada ise kürsünün üçüncü basamağında yer aldı.

Milli sporcu Ali Topaloğlu, gülle atmada 10,04 metre ile altın madalya, disk atmada ise 25,77 metrelik derecesiyle gümüş madalya elde etti. Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nda Benay Balcı ve Merve Peker'den oluşan milli takım, gümüş madalya aldı. Erman Çetiner ile Enes Yılmaz'dan oluşan Erkek Milli Takımı ise organizasyonda bronz madalya kazandı. Dünya Şampiyonu olan Dilara Çevik ve Ali Topaloğlu, altın Madalyalarını Şehitlerimize armağan ettiler.

Şampiyona, 7 Ekim Pazar günü yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Bu arada şampiyona öncesi Uluslararası Down Sendromlular Dünya Federasyonu (IAADS) Yönetim Kurulu seçimi yapıldı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkan Vekili Sadettin Akçi, katılımcı ülkelerin büyük desteği ile IAADS'nin yönetim kurlu üyeliğine 4 yıllığına seçildi.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’de düzenlenen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nda madalya kazanan Milli Sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nın ilk gününde ikisi altın, ikisi gümüş ve ikisi bronz olmak üzere 6 madalya kazanan milli sporcularımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın gelecekte daha büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Devam eden organizasyonda mücadele edecek olan tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum”

05.10.2018 - gsb.gov.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)