Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Gör-Bir Engelliler Haftası'nı Kutlayacak

Resim: GÖR-BİR Nevşehir Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran.

Nevşehir'de, Engelliler Haftası kapsamında, sema ve meddah gösterileri ile kurslarda başarılı olan engelliler için sertifika töreni düzenlenecek.

Görmeyenler Kültür ve Dayanışma Derneği (GÖR-BİR), Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Enderun Vakfı işbirliği ile hazırlanan program, 3 Aralık 2011 Cumartesi günü düzenlenecek.

GÖR-BİR İl Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran, yaptığı açıklamada, 2 Aralık 2011 Cuma günü başlayacak olan Dünya Engelliler Haftası dolayısı ile çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini kaydetti.

Kemikkıran, GÖR-BİR'in, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Enderun Vakfı işbirliği ile Kapadokya Dedeman Otel'de üyelerine yönelik, 2 Aralık 2011 Cuma günü saat 19.00'da meddah ve sema gösterileri, ilahiler, bilgisayar kurslarında başarılı olan engellilere sertifika töreni gibi etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Kemikkıran, 3 Aralık 2011 Cumartesi günü ise halka açık Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 19.00'da yine bir etkinlik yapacaklarını ve engellilere kamuoyunun duyarlılığını artırmaya çalışacaklarını kaydetti. 3 Aralık 2011 Cumartesi günü dernek başkanları Erol Mutlu'nun Ankara'dan uçakla Van'a gideceğini açıklayan Kemikkıran, "Dünya Engelliler Günü'nü, Genel Başkanımız Yusuf Çelebi ile birlikte Van'da depremzede engelli kardeşlerimiz arasında geçireceğiz. Van'a, genel merkez tarafından toplanan 3 TIR dolusu yardım malzemesi de götürülerek engelli kardeşlerimize dağıtılacak." diye konuştu.

01.12.11 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
u-fuk
Hafta değil Gün!
Mahmut Kemikkıran Bey; 3 Aralık özürlüler günüdür. özürlüler haftası 10-16 mayıs\'tır. Bilginize..