Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Mozaik

Görme Engelli Genç Rabih'in Hayatını Anlatan Film: Dağların Ardında

Rabih’in hayatı, pasaportu almak istediğinde hayat boyunca taşıdığı kimlik kartının sahte olduğu tespit edilince tamamen değişiyor.

Lübnan, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ın ortak yapımı olan film, Lübnan’daki kasabalardan birinde yaşayan, koroda şarkı söyleyen ve Braille belgelerinin editörlüğünü yapan kör genç Rabih’in hayatını anlatıyor. Rabih’in hayatı, pasaportu almak istediğinde hayat boyunca taşıdığı kimlik kartının sahte olduğunu tespit edilince  tamamen değişiyor. Rabih kimliğine dair gerçekleri arama niyetliye Lübnan’ı dolaşıyor. Rastgeldiği kişiler anlattıkları hikayelerle yeni sorulara neden oluyor ve Rabih’in kimliği hakkında az gerçekler ortaya koyuyor.

Film Konusu

Rabih, Lübnan kırsalında doğumuna dair kayıtların peşine düşmüş görme engelli bir müzisyendir. Toplumun ücra köşelerinden kendi hikâyelerini anlatan insanlarla tanışır ve bu insanlar onun kökenleriyle ilgili sorularının artmasını sağlar. Kendi varlığının kalbinde yatan boşluğa hızla düşmeye başlayan Rabih, kendilerinin ya da onun hikâyesini anlatabilmekten aciz bir ulusla karşı karşıyadır.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrolde Rabih rolünde Barakat Jabbour yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Samar rolünde Julia Kassar, Wissam rolünde Michel Adabashi ve Hisham rolünde ise Toufic Barakat bulunuyor.

Vizyon Tarihi

23 Haziran 2017

16.06.2017 - ofpof.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)