Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Mozaik

Görme Engelliler Filarmoni Orkestrasıyla Konser Verdi

Resim : Görme engelli ile Olten Filarmoni Orkestrası'nın konser veriyor..

"Sanatı Paylaşıyoruz" etkinliğinde 20 görme engelli ile birlikte Olten Filarmoni Orkestrası'nın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde düzenlediği konserde bir araya geldi.

Bornova Rotary Kulübü sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdiği "Sanatı Paylaşıyoruz" etkinliğinde engelli bireyleri sanatla buluşturdu. İzmir'in ilk özel senfoni orkestrası olan Olten Filarmoni Orkestrası iş birliği ile Dünyaca ünlü Obua-Fagot Baba-oğul ikilisi Renato-Leonardo BIZZOTTO konserinde Bornova Rotary Kulübü üyeleri 20 görme engelli ile birlikte toplam 50 kişi olarak klasik müzik akşamında buluştu. Konser öncesi düzenlenen etkinliğe katkılarından dolayı Olten Senfoni Orkestrası kurucuları Fatma ve Ceyhan Olten'e teşekkür belgesi ve adlarına Ege Orman Vakfı Ormanında dikilen 5'er fidanlık sertifikaları takdim edildi.

Olten Filarmoni Orkestrası Şef Cem Mansur yönetiminde Renato-Leonardo BIZZOTTO Konserinde klasik müziğin en sevilen eserlerinden oluşan bir repertuarla sahne aldı. Bornova Rotary Kulübü Başkanı Halil Bülten Serdaroğlu etkinlikle ilgili olarak sanatın hayatın yapıtaşlarından biri olduğunu ve sanatın herkese ulaşması gerektiği düşüncesiyle böyle bir proje oluşturduklarını belirtti. Serdaroğlu "Sanatın engel tanımadığını ve toplumun tüm bireylerine ulaşması gerektiğini düşünüyoruz" diyerek, "Sanatı paylaşıyoruz" etkinliklerinin başka sanat projeleri ile de devam edeceğini sözlerini ekledi.

19.01.2018 - haberler.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)