Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Sağlık Sorunları Nedeniyle Hacca Gidemeyince…

Resim: Kabe ve tavaf yapan hacılar.

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Emine Arköse, sağlık sorunları nedeniyle kutsal topraklara gidemeyince bu uğurda uzun süredir biriktirdiği 6 bin 500 lirasını Merzifon ilçesindeki bir engelli derneğine bağışladı.

Suluova ilçesinde oğluyla birlikte yaşayan 78 yaşındaki Emine Arköse, Hac görevini yerine getirebilmek adına uzun süredir para biriktirdiğini belirtti.

İlerleyen yaşının sağlık sorunlarını da beraberinde getirmesi nedeniyle yıllardır özlemini duyduğu kutsal topraklara gidemediğini ifade eden iki çocuk annesi Arköse, "Yaklaşık 17 yıl önce eşimi kaybettim. Sonrasında oğlum ile yaşama başladım. Hacca gidebilmek için uzun süredir dişimden tırnağımdan artırarak bir miktar para biriktirdim. Ancak ilerleyen yaşım beraberinde sağlık sorunlarını da getirdi. O çok istediğim kutsal topraklara sağlık sorunlarım yüzünden gidemedim" dedi.

Hac için biriktirdiği 6 bin 500 lirasını Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği'ne bağışlamaya karar verdiğini ifade eden Arköse, şunları kaydetti:

"Hacca gitmek için uzun süredir para biriktiriyordum. 6 bin 500 lira kadar param oldu ancak sağlığım o özlemini duyduğum kutsal topraklara gitmeme engel oldu. O güzel yerlere gidemedim. Param olduğu halde kutsal topraklara gidemeyince çocuklarımında destekleriyle bu parayı Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği'ne bağışlamaya karar verdim. Şimdi kendimi Hacca gitmiş kadar mutlu ve huzurlu hissediyorum."

Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Keriman Topal ise yapılan yardımın kendilerini hem sevindirdiğini hem de üzdüğünü belirterek, "Emine Arköse teyzemiz yıllarca hacca gitmek üzere para biriktirmiş. Bu parayı derneğimize bağışlaması gerçekten örnek bir davranış. Bağışın her türlüsü elbette çok anlamlıdır. Ancak Emine teyzenin bağışının ne kadar manevi olduğunun ayrıca bilincindeyiz. Hayırsever Emine Arköse'ye çok teşekkür ediyoruz. Emin olsun yaptığı yardım yerine ve amacına ulaşacaktır" dedi.

02.11.11 - AA

 

Değerlendir (1 oy, ortalama 5.00 yıldız)
Yorumlar
kazabilanka
Allah Kabul Etsin
Allah kabul etsin ameller niyetlere göredir çok güzel yapmış.