Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Kurumsal

Hakkımızda

Türkiye’nin en başarılı Sosyal  Sorumluluk  Projelerinden bir olarak  yayın hayatına başlayan Yasadikca.com, 1993 yılından bu yana ekrana gelen özel Tv’ lerin ilk engelliler programı Yaşadıkça’ nın en geniş görsel ve bilgi arşivinin 10 milyon engelli, yakınları, gönüllüler ile 30 milyon gibi büyük engelli hedef kitlesine ve engellilik konusuna ilgi duyan herkese açık interaktif ortamda verdiği önemli bir hizmetidir..

 

Yasadikca.com, 21 Ekim 2003 tarihinde Türkiye’nin İlk ve Tek Engelliler Haber, Bilgi portalı olarak yayın hayatına başladı. Yasadikca.com, Türkiye’deki önemli bir boşluğu doldurarak internet dünyasında engellilere, ailelerine, akademisyenlere, öğrencilere, gönüllülere ve herkese engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları doğrudan en hızlı şekilde aktaran önemli bir kaynak, içerik ve gündem oluşturan haber ve bilgi portalı olma özelliğini taşıyor.

 

Türkiye’de internet kullanıcısının yaklaşık % 15’den fazlasını engelliler oluşturuyor.

 

Yasadikca.com, tematik dikey bir portal olarak sahip olduğu doğru hedef kitlesine sunduğu içerik zenginliği ile saatlik yüksek çevrimiçi ziyaretçi sayısı, sayfa gösterimi, tekil ziyaretçi sayıları ve arama motorlarında ilk sayfalarda çıkma ve en çok görüntülenen sayfa sayılarıyla konseptinde lider, kaynak gösterilen ve örnek alınan öncü bir haber ve bilgi portalı olma özelliğine sahip.

 

Yasadikca.com, Türkiye’de yayın hayatına başladığı ilk günden bugüne; sadece genel, kurumsal bilgilerle güncel ve aktüel olmayan yetersiz içeriklerle, sürükleyici olmayan internet sitelerine son vererek önemli bir model oluşturdu.

 

Yasadikca.com ziyaretçilerine, günlük ve anlık güncellenen en doğru haber ve zengin bilgi arşivi ile hizmet veren bir portaldır. Sitede yer alan haber, bilgi, araştırma ve röportajlar;  gazete, dergi ve internet sitelerinde kullanılarak haber kaynağı olarak gösteriliyor. Ayrıca dünyanın dört bir köşesinden geniş ziyaretçileri bulunmaktadır.

 

Yaşadıkça yayınlandığı süreler içinde kendi dalında tek ve ilk olan Yaşadıkça Tv programı, Türkiye ve  World Special Olympics Organization’a verdiği özel desteklerinden dolayı Special Olympics & ABD Kennedy Vakfı adına Başkan Timothy P. Shriver KENNEDY tarafından ÖZEL HİZMET ödülü aldı. Bu ödülün dışında 37 kez başarı ödüllerine ve sayısız taktir ve teşekkür belgelerine layık görüldü.

 

Yaşadıkça ve Yasadikca.com, (JCI) Junior Chamber International tarafından düzenlenen yarışmanın Kişisel Başarı kategorisinde Mehmet Kızıltaş 2003 yılında Türkiye Birinciliğini kazandı.

 

Yasadikca.com’ da Haberler, Teknolojik Yenilikler, İçimizden Biri, Röportajlar, Mozaik, Spor, Forum, Doktorunuz, Köşe Yazıları,Tartışmalar, Yorum, Rehber, Foto Galeri, Ajanda ve Okur Temsilciliği vb. gibi bölümleri ile kamuoyunu bilgilendirerek ziyaretçilerine her konuda zengin içerik ve geniş bilgiler veriyor.

 

Yasadikca.com ulaştığı aylık 250.000 ziyaretçi sayısı ile sürekli artan seçkin bir kitleye ulaşmaktadır. Yasadikca.com, deneyim ve tecrübelerle dolu imza attığı güçlü, etkili çalışmaları ile engelli kamuoyunda sahip olduğu gücü ve marka değeri ile kendi alanında hem tek hem de rakipsiz bir portaldır. Sürekli yükselen çok iyi PR’a sahip bir haber portalıdır.

 

‘Özgürlüğünüzün Başladığı Nokta’

 

Yasadikca.com

Engelliler Haber ve Bilgi Portalı