Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Hasan Doğan Spor Salonu Dünya Standartlarında Hizmet Veriyor

 

10.06.09 - Bahçelievler'de geçtiğimiz yıl kasım ayında hizmete giren Hasan Doğan Spor Salonu, dünyadaki benzerleriyle yarışıyor. Futbol Federasyonu Başkanı merhum Hasan Doğan'ın adının verildiği spor kompeksinde, ulusal müsabakaların yapıldığı yüzme havuzlarından bovvling ve golf sahasına kadar spor yapabilecek her türlü alan mevcut. Avrupa standartlarında inşa edilen Hasan Doğan Spor Salonu, modern dizaynı ve çok amaçlı spor merkezi olma özelliği ile dikkat çekiyor. Bahçelievler ve çevre ilçelerden büyük rağbetin olduğu spor kompleksi, her gün dolup taşıyor.


ENGELLİ YÜZME HAVUZU DA VAR

Kocasinan Merkez Mahallesi Kemal Sunal Caddesi'nde yer alan dev spor kompleksi, 7 bin 440 metrekarelik bir alana inşa edildi. Kompleksin 2 bin 320 metrekare olarak projelendirilen zemin katında, ulusal müsabakaların yapılabileceği yarı olimpik bir yüzme havuzu ve çok amaçlı spor salonu bulunuyor. Kompleksin çok amaçlı Spor Salonu Bölümünde, 4 ayrı takımın aynı anda kullanabileceği soyunma odaları, duş ve wc'ler, 2 hakem odası, doktor ve doping kontrol odası yer alıyor. Yan olimpik yüzme havuzu bölümünde, bay ve bayan soyunma odaları, duşlar, vve'ler, özürlü wc'leri, ayrıca, bay-bayan eğitmen odaları, doktor odası, yönetici odaları bulunuyor. Komplekste yer alan bin 929 metrekare olan tribün katları 614 seyirci kapasiteli. Ayrıca bu katlarda radyo-tv yayın odası yer alıyor.


Yan olimpik yüzme havuzunda ise 407 seyirci kapasiteli tribün ve radyo-tv yayın odası bulunuyor. Tribün aralarında ise büfe, kafeterya, çom amaçlı alan ve dinlenme bölümleri, komplekse gelen vatandaşların hizmetinde. Yarı oümpik yüzme havuzunda engellilerin de rahatça yüzebilmesi için çeşitli dizaynlar yapılmış.
Toplam 35 milyon TL'ye mal olan 5 yıldızlı spor kompleksinde önümüzdeki günlerde 10 bin seyirci kapasiteli kapalı tribünlü nizami futbol sahası, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortları, yürüyüş ve koşu parkurları yapılacak.


ÜYELİK BEDELİ 50 TL

Bowling, golf sahası, fitness ve jimnastik salonunun da yer aldığı Hasan Doğan Spor Kompleksi'nde Türk hamamı, jakuzi sauna, buhar odası, hakem ve sporcu soyunma odaları, dinlenme ve soğukluk odaları da düşünülmüş. İdari ve sağlık bölümlerinin de yer aldığı komplekse gelen vatandaşların park sorunu yaşamaması için 51 araçlık kapalı otopark da yer alıyor. Bahçelievler Belediyesi, kompleksten herkesin rahatlıkla yararlanabilmesi için cazip imkanlar sunuyor. Komplekse aylık üyelik fiyatı 50 lira, öğrenciye ise 35 lira. Belediye spor komplpksine her yastan bölge halkının rağbet gösterdiğini söylüyor. Üyelik şartlarının da cazip olduğunu belirten yetkililer, "Merkezin kapısı, spor yapmak isteyen bütün vatandaşlara açık" dediler.>HaberTürk

 

Değerlendir (2 oy, ortalama 5.00 yıldız)