Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Her Emekliye Bin Lira Bayram İkramiyesi Verilecektir

Resim : AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor.

Muhalefetin, "Bu ikramiye bir daha ödenmez" söylemlerine yanıt veren Başbakan, "Bu yalanları atanlara şunu söylüyorum: AK Parti'de söz ağızdan çıktı mı yerine getirilir. Bunun kararı alındı. Emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan, her emekliye bin lira bayram ikramiyesi verilecektir nokta" dedi. İşte emekliye verilecek bin lira ikramiyenin detayları.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda emeklilere dini bayramlarda verilecek olan bin lira ikramiyenin detaylarını tek tek açıkladı. Başbakan, bin lira ikramiye konusunda muhalefetin "Bu ikramiye ödenmez" sözlerine de yanıt verdi. İşte emekliye bin lira ikramiyenin detayları...

"Emeklilerle ilgili kararlar aldık, görüştük tartıştık ve kararımızı aldık. "Biz emeklilerimize her dini bayram öncesi bin lira vereceğiz" dedik. Haziran ayı içinde ödemeler yapılacak" diyen Başbakan, "Muhalefetin elemanlarından biri "Öyle dediler ama ödemeyi yapmayacaklar. Yapsalar bile 500 bin 1.500 lira arasında maaş alanlara şu kadar yaparlar" diye kafalarına göre akılları bulandırmaya yönelik yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar. Buradan bir kez daha bu yalanları atanlara şunu söylüyorum: AK Parti'nin sözü senettir, AK Parti'de söz ağızdan çıktı mı yerine getirilir. Bunun kararı alındı. Emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan, her emekliye bin lira bayram ikramiyesi verilecektir nokta. Evirip çevirmeye gerek yok. Bunların havada uçuşan vaatlerine millet bakmadığı için kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bundan şehit yakınları ve gaziler de yararlanacak, geçici köy koruculuğundan emekli olanlar da, şeref aylığı alanlar da, şampiyon sporcular da, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan tüm vatandaşlarımız bu ikramiyeden yararlanacak" diye konuştu.

15.05.2018 - Yeni Şafak

Değerlendir (Henüz oy almamış)