Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

İBB'nin "Gözüm Kulağım İstanbul Projesi"ne Ödül

Resim : Gözüm Kulağım İstanbul projesi logo.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 16'ncısı düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödüllerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halkla İlişkiler Müdürlüğünün, engellilerin hayatını kolaylaştıran "Gözüm Kulağım İstanbul Projesi" birinciliği kazandı.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, "İyiliğin İletişimi, İletişimin İyiliği" temasıyla Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi'nde yapılan, Türkiye'de iletişim ve halkla ilişkiler alanında en prestijli ödüllerden biri kabul edilen ödül törenine, İBB Halkla İlişkiler Müdürü Atakan Yılmaz ve ekibi katıldı.

Akademisyenlerle iletişim ve reklamcılık alanındaki profesyonellerden oluşan jüri, 241 projeyi inceleyerek, 41 projeyi ödüle layık gördü.

Kamu kurumlarının sosyal sorumluluk alanında aday olduğu ödüllerde birinciliği elde eden "Gözüm Kulağım İstanbul Projesi", 2015 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanarak, 14 Şubat 2017'den itibaren işitme, konuşma ve görme engellilere yönelik hizmet sunmaya başladı.

Proje kapsamında İstanbul'da yaşayan işitme, konuşma ve görme engelli vatandaşlara "153 İstanbul Beyazmasa" üzerinden işaret dili bilen operatörler ile interaktif görüntülü tercüme hizmeti sunuluyor.

Aynı zamanda proje, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak şekilde belediyecilik hizmetlerinden yararlanmalarına imkan sağlıyor. Bu yöndeki Beyazmasa başvuruları hızlı ve etkin şekilde ele alınabiliyor. Projeyle görme engelli bir vatandaş evde kullandığı sütün son kullanma tarihinin geçip geçmediğini öğrenmek için, konuşma engelli bir vatandaş da işaret dili bilen operatörlerden tercüme hizmeti almak için arayabiliyor.

İşitme, konuşma ve görme engelli vatandaşlara 7/24 ve diledikleri konuda hizmet veren proje, bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü daha önce de şehir ve şehirliye mükemmel hizmeti sunmak adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve inovatif projeleriyle başarılarını ulusal ve uluslararası arenada taçlandırarak, yurt içi ve dışından çok sayıda ödüle sahip oldu.

26.05.2017 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)