Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı Olimpiyata Hazırlanıyor

Resim : İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı.

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı, dünyanın 3'üncü büyük organizasyonu olan 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı için Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki kamp çalışmalarını sürdürüyor.

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı, 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan oyunlar için Bafra Spor Salonu'ndaki kamp çalışmaları aralıksız devam ediyor. Takımın en büyük hedefi ise olimpiyat oyunlarından madalya ile çıkmak.

İşitme Engelliler Badminton Milli Takım Başantrenörü Ertan Özkan 2010 yılında Badminton ile tanıştığını söyleedi. Özkan, "İşitme Engellilere antrenörlük yapmak son derece mutluluk verici. 2010 yılında çok az sporcumuz vardı. Daha sonra güzel bir çalışma ile sporcu sayımız 150'yi buldu. İşaret dilini öğrendikten sonra da sporcularımızla iletişim kurmakta hiç zorlanmıyorum. Onlarla bir arada olmak son derece keyifli ve güzel" dedi.

"OYUNLARDAN YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKACAĞIZ"

Kamp dönemi ile de ilgili açıklamalarda bulunan Ertan Özkan, "Ankara, Mersin ve Sinop'tan sonra 4'üncü kampımızı Samsun'da gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar olan kamp dönemlerimiz çok verimli geçmekte. Bizim avantajımız dünyanın en genç takımlarından birisi ile beraber olmak. Bu avantajı çok iyi kullanmak istiyoruz. Takım olarak daha önce Avrupa 4'üncüsü olmuştuk. Samsun'da 18-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı için çalışmalarımız gayet iyi bir şekilde devam ediyor. Bizim için madalyanın ve kupanın rengi önemli değil. Bu olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah müsabakalardan yüzümüzün akı ile çıkacağız" ifadelerini kullandı.

"ENGELLİLERE BAKIŞ AÇISI DEĞİŞECEK"

Olimpiyat oyunlarının Türkiye'de olmasının gururunu yaşadıklarını belirten Özkan, "2017 Deaflympics sayesinde engellilere bakış açısının tamamen değişeceğini düşünüyorum. Türkiye'de çok fazla işitme engelli var. Bu düzenlenen organizasyonlar sayesinde işitme engellilerle spor yapmayan kişiler de spora dahil olacak. Böyle bir organizasyonun büyük bir farkındalık sağlayacağını düşünüyorum. Bu anlamda Samsun'da yaşayan vatandaşlardan da bize manevi anlamda destek olmalarını istiyor, onları bizleri izlemeye davet ediyorum" diye konuştu.

16.06.2017 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)