Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Mozaik

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı 'Bu İşte Bir Sakatlık Var' Oyununu İzledi

Resim : Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 'Bu işte bir sakatlık var’ adlı oyunu oynayan oyuncularla sahnede fotoğraf çekiyor.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Sosyal Farkındalık Federasyonu (SOFAF) Genel Merkezi tarafından engelliler için farkındalık oluşturmak amacıyla sahnelenen ‘Bu işte bir sakatlık var’ adlı tiyatro oyununu izledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Vali Kamçı’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yirik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sosyal Farkındalık Federasyonu (SOFAF) Genel Başkanı Kadircan Gökalp ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda tiyatrosever izledi.

Vali Kamçı, herkesin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerekliliğine vurgu yaparak, bu oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Engellileri toplumdan dışlamadan, onlarında toplumun birer parçası olduğunu düşünerek hareket etmek gerekliliğini ifade eden Vali Kamçı, engelli vatandaşlar için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Vali Kamçı oyunun sonunda, bu güzel oyunu sahneleyen Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğunu tebrik ederek plaket verdi.

26.10.2017 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)