Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Konut Yapmak İsteyene Zorunlu Peyzaj Projesi

Resim: Bir peyjaz grafik çizimi örneği.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Erkan V. Küçükerbaş arasında imzalanan protokol gereği, konut yapmak isteyenler 1 nisandan itibaren peyzaj projesi yaptırmak ve alınmak zorunda.

Konuyla ilgili bilgi veren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur daha yaşanılır ve daha modern bir kent yanında insana ve çevre bilincine yönelik yeşil alanlar yaratmak, kentlerde her yaşa, her kentli grubuna ve her kültüre yönelik peyzaj planlarına öncülük etmek ve kent yaşayanları daha güzeli yaratmak istiyoruz. Narlıdere artık modern denilebilecek bir ilçe. Bunun gereğini uzmanı olan kişilerle yapmak. Bizim belediyecilik anlayışımızda sivil örgütleriyle doğrudan çalışma ön plandadır.

Bu anlayışla odalarımızla çalışarak, geleceğin Narlıdere’sini yaratıyoruz. Peyjaz Mimarları Odası’yla bu güzel ve anlamlı birliktelikle nice güzellikleri beraber halkımızla yaratacağız. Oda Başkanımız Sayın Prof Dr. Erhan V. Küçükerbaş ve değerli yönetimine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi başkanlık makamında yapılan törenle imzalan atan Başkan Batur ve Oda Başkanı Küçükerbaş objektiflere poz vererek bu anı ölümsüzleştirdi. İzmir Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Prof. Dr. Erhan V. Küçükerbaş Sayın Başkanımıza bu örnek ve anlamlı birliktelik için teşekkür ediyoruz. Narlıdere’miz son zamanlarda gelişen ve modernleşen bir kentimiz. Bu anlamda yapılan protokol Narlıdere’ye daha da güzellik katacaktır. Amacımız Narlıdere ilçesinde var olan yaşam çevresini sorgulayarak, her yaş grubundan kentliye, sosyal statü, gelir, cinsiyet, eğitim ve kültür farkı gözetmeksizin, çocuk, genç, yaşlı ve zihinsel .bedensel engelliler gibi hedef gruplan ile gelir dağılımı açısından alt gelir gruplarının kentsel öncelikler kapsamında ele alınması ve eşitsiz çevre kullanımlarının iyileştirilmesi, oyun, spor, kültürel ve sosyal gereksinimlerinin karşılanacağı ve kendilik bilincini geliştireceği kültürel atmosferin açık ve yeşil alanda mekanlar yaratmaktır" dedi.

12.02.11 - Yeni Gazetem Ege

Değerlendir (Henüz oy almamış)