Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği

Resim: Siyah beyaz engelli logosu.

Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Keriman Topal, "Hayatın onların önüne koyduğu engelli her birimiz bir ucundan tutarak hafifletmeye çalışıyoruz" dedi.

Topal, yaptığı açıklamada, derneğin engelli vatandaşların yuvası haline geldiğini ifade ederek, üyelerin dernek için çok değerli olduğunu onlarla tek tek ilgilendiklerini belirtti.

Merzifonlu vatandaşların güvenini kazanan derneğin 13 yıldır faaliyetlerini devam ettirdiğini hatırlatan Topal, "600 üyesi bulunan derneğimiz ülkemize örnek teşkil edebilecek boyutta faaliyetler yürütmektedir. Medikal malzeme yardımı ve kıyafet yardımı gibi maddi yardımların yanı sıra üyelerimize psikolojik destek sağlıyoruz" diye konuştu.

Topal, şunları kaydetti:

"Onlar bizim ailemiz gibi. Artık birbirimize çok alıştık. Herhangi bir ihtiyaçları olmasa bile buraya gelip konuşmadan rahat edemiyorlar. Biz de aynı şekilde onların iyi olduğunu görmediğimizde huzurlu olamıyoruz. Aramızdaki bu kuvvetli iletişim Merzifonlu hayırseverlerin de desteğini almamız konusunda önemli rol oynadı. Sayısız medikal malzeme yardımı yaptık. 5 engelli üyemizin evini donattık. Kıyafet yardımları, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu ufak çaplı malzeme yardımlarımız zaten hiç durmaksızın devam ediyor. Onları çok seviyor, onlar tarafından sevildiğimizi hissettiğimizde de içimiz huzur doluyor. Onları sosyal hayata dahil edebilmek için ne gerekiyorsa yapmayı bir insanlık görevi olarak kabul ediyoruz. Hayatın onların önüne koyduğu engelli her birimiz bir ucundan tutarak hafifletmeye çalışıyoruz."

Topal, engelliler için yaptıkları çalışmaların hepsini hayırseverlerin, kaymakamlık ve belediyenin destekleri ile gerçekleştirdiklerini ifade ederek ilgililere teşekkür etti.

11.02.11 – AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)