Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Milli Masa Tenisçi Öztürk "Olimpiyat Şampiyonluğundan Sonra Boşluğa Düştüm"

Resim : Paralimpik masa tenisçi Abdullah Öztürk asker selamı veriyor.

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan milli masa tenisçi Abdullah Öztürk, "Olimpiyat şampiyonluğundan sonra boşluğa düştüm." dedi.

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan milli masa tenisçi Abdullah Öztürk, uzun yıllar yoğun tempoda yapılan çalışmalar sonrasında hedefine ulaştığını belirterek, "Olimpiyat şampiyonluğundan sonra boşluğa düştüm." dedi.

Abdullah Öztürk, kendisi gibi paralimpik masa tenisçi kardeşi Ali Öztürk ile AA muhabirinin sorularını cevapladı. Abdullah, spora tekerlekli sandalye basketboluyla başladığını sonrasında kendisini daha yetenekli hissettiği masa tenisine geçtiğini belirterek, sporun hayatının en önemli unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Okuduğu yatılı okulda fazla aktivite imkanı bulunmadığını, hobi olarak kırık bir masada tenis oynadıklarını ifade eden Abdullah, "2005-2008 yılları arasında tekerlekli sandalye basketbolu oynadım. 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan takımın da içinde yer aldım. Sonrasında daha başarılı olabileceğime inandığım masa tenisini seçtim ve yıllar sonra da kararımın doğruluğunu gördüm. Bunu hissetmek güzel bir duygu." diye konuştu.

 Masa tenisine başladığı günden itibaren yoğun bir program çerçevesinde çalıştığını anlatan milli sporcu, "Hocamız bize ’Sizi çok başarılı sporcular haline getireceğim. Bana inanıyor musunuz? diye sordu. Biz de inandık ve yaklaşık 11 yıldır beraberiz. 11 yıldır da inanılmaz emekler var." ifadelerini kullandı.

Masa tenisinde Avrupa ile dünya ülkeleri arasında uçurum bulunduğunu vurgulayan Abdullah, şöyle devam etti:

"İlk 4 yılımız çok antrenman yapmakla geçti. Bu açığı ancak antrenman yaparak kapatabilirdik. Arkadaşlarımız tatile gittiği zaman bile biz antrenman yapıyorduk. 2016 Rio Olimpiyatları’nın hazırlığı yaklaşık 1,5 yıl sürdü. Hazırlık sürecinde 14 ayda evimizde geçirdiğimiz süre 20 günü bulmaz. Çünkü başarı kolay gelmiyor. Kardeşim de Rio’da takımlarda üçüncü oldu. İnşallah 2020 Tokyo’da hem bireysel hem de ferdi olarak şampiyon olacağız."

- "Başarı sonrasında hiçbir şey yapasım gelmedi"

Abdullah Öztürk, Rio’da elde ettiği başarıyı başlarda algılamakta zorlandığını dile getirerek, "Başarı sonrasında hiçbir şey yapasım gelmedi. Olimpiyat şampiyonluğu sonrasında boşluğa düştüm." dedi.

Altın madalya kazandıktan sonra antrenörünün kendisine ’tadını çıkar’ dediğini aktaran Abdullah, Türkiye’ye döndükten sonra olumlu mesajlar aldığını belirtti.

01.12.2017 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)