Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sağlık

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu Tarafından Sağlık Turizmi Toplantısı Yapıldı

Resim : Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç kürsüde konuşuyor.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu tarafından her yıl yapılan Türkiye İstişare Toplantısı (TÜİT) MÜSİAD Samsun Şubesinin ev sahipliğinde 23.03.2019’da gerçekleştirildi.

MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulunun düzenlediği ve MÜSİAD Samsun şubesinin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Sağlık Turizmi ve Medikal Kümelenme Vizyonu ana temalı “Türkiye İstişare Toplantısı”  bu yıl Samsun’da yapıldı.

Ömer Halis Demir çok amaçlı salonda düzenlenen programa Samsun Valisi Osman KAYMAK, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet DEMİRCAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YAVUZ, MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali GÜR, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut AYDIN, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ, MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

İki oturumlu yapılan toplantının ilk bölümünde “Medikal Kümelenme”, ikinci bölümünde ise “Sağlık Turizmi” ele alındı. Konuşmacılar kendi birimlerinin sağlık turizmi sektöründeki katkılarını aktardı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uz. Dr. Orhan KOÇ; Sağlık Bakanlığının girişimleri ile başlatılan Sağlık Turizminin gelişim sürecinden bahsetti.  “Bölge ülkeleri arasında Türkiye’de kaliteli, hızlı ve etkin şekilde engelli ve yaşlılara yönelik bakım hizmetlerinin karşılandığını ve bu konudaki bilgi ve tecrübe birikimlerini ile hizmet kapasitelerini diğer ülkelerle paylaşmayı önemsediklerini” ifade etti.

Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali KILIÇKAYA; Kuruluş amaçlarından söz etti.

FBM Estetik Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Hayati AKBAŞ; Uluslararası üne kavuşan şirketinin büyüme hikâyesini paylaştı.

Medipol Hastanesi Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Uygar ÜSTÜN ise Uluslararası hasta muayenesi ve ameliyatların işleyişiyle ilgili bilgiler verdi.

26.03.2019 - eyh.ailevecalisma.gov.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)