Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

Nevşehir'de Engellilere Rapido Kursu ile İstihdam

Resim : Engelli kursiyer kız elinde rapido tutuyor.

Nevşehir'de Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) tarafından açılan, rapido kurslarında bu güne kadar 60 engelli meslek sahibi oldu.

 

GÖRBİR ve İŞKUR tarafından, 2010 yılından bu yana engellilere yönelik olarak ortaklaşa düzenlenen rapido kurslarına dernek üyeleri büyük ilgi gösteriyor. Usta Öğreticiliğini Ayşe Hamleci'nin yaptığı ve 6 aylık dönemler halinde açılan kurslarda bu güne kadar 60 kursiyer sertifika alırken kursiyerlere, kursa katıldıkları her gün için İŞKUR tarafından 20 TL harçlık veriliyor.

 

GÖRBİR Başkanı Erol Mutlu yaptığı açıklamada, engellilerin meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılması amacıyla daha önce bilgisayar kullanımı, İngilizce, saz, bilek güreşi gibi çeşitli kurslar düzenlediklerini ve bu kurslarda 500'ü aşkın engellinin eğitim aldığını söyledi. Mutlu, "Dernek üyelerimizin toplumla iç içe yaşamlarını sürdürebilmeleri için çeşitli kurslar düzenliyoruz. Bu kurslar sayesinde hem onların meslek edinerek daha kolay iş bulmalarına olanak sağlıyor hem de boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı oluyoruz. Bu konuda İŞKUR İl Müdürlüğü bizlere çok ciddi destek sağlıyor" dedi.

 

 

13.08.2013 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)