Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Kobe Dünya Para Atletizm Şampiyonası 2022 Yılına Ertelendi

Resim: Para Milli Atletimiz Hamide Doğangün.

Bu karar Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarının, COVID-19 korona virüs salgını sebebiyle 2021 yılına ertelenmesine istinaden alınmıştır.

Bu şampiyona, Dünya Şampiyonalarının 10.su olacak ve bu şampiyonaya 100 ülkeden katılacak olan 1,300 sporcu Universiade Memorial Stadyumunda yarışacaklar.

Dünya Para Atletizm Başkanı Haozhe Gao, bu zorlu erteleme sürecinde yardımcı olan Kobe Yerel Organizasyon Komitesi, Kobe şehri, tüm ortaklar ve ilgililere teşekkür etti. Gao ayrıca, Kobe 2022’nin Japonya’da, Paralimpik Oyunlarından sonra en büyük Paralimpik spor yarışması olacağını ve yeni tarihlerin sporculara, gelecekteki Dünya Şampiyonalarına hazırlanırken çıtayı gerçekten yükseltmek için gerekli zamanı vereceğini  belirtti.

Kobe Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Akemi Masuda, daha önce tarihi 2021 olarak değişen Kobe Dünya Para Atletizm Şampiyonasının 2022 yılına ertelenmesinin bir sözleşme ile gerçekleştiğini belirtti. Masuda kararın, revize edilmiş olan Paralimpik Oyunları ile tarihlerin çakışmaması ve sporcuların en yüksek kondisyonda yarışabilmeleri için de alındığını da söyledi.

01.05.2020 - tmpk.org.tr

Değerlendir (Henüz oy almamış)