Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Para Milli Yüzücümüz Beytullah Eroğlu'nun Adı Ölümsüzleşti

Beytullah Eroğlu'nun Adı Ölümsüzleşti

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu’nun adını taşıyan Ümraniye'deki yarı olimpik yüzme havuzunun açılış töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve milli sporcumuzun katılımıyla 11 Eylül Cuma günü gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı ve Ümraniye Belediyesinin iş birliğinde ilçeye kazandırılacak Akademi Ümraniye Beytullah Eroğlu Yüzme Havuzu ve 6 adet çok amaçlı sahaların açılış töreninde konuşan Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, açılan tesiste Beytullah Eroğlu gibi şampiyon sporcuları yetiştireceklerini söyledi.

Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde durmadan, yorulmadan, gayretle, inançla, bir ve beraber olarak devam edeceğiz. Ekonomisi, sanayisi, eğitimi ve sağlığında iddialı olduğumuz gibi sporda da iddiamız var. Hem de zirve iddiamız var. Bu iddiamızı iş birlikleriyle her geçen gün daha yukarılara taşımanın sevinci ve heyecanı içindeyiz. İnşallah Beytullah kardeşimiz gibi göğsümüzü kabartacak, bizleri gururlandıracak, şanlı bayrağı dalgalandıracak şampiyonları yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Beytullah Eroğlu'na elde ettiği başarılar ve yaşattığı gururlar için teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, “Beytullah kardeşime teşekkürlerimi, başarıları ve tebriklerimi iletiyorum. Buralardan Beytullahlar ve yarınların başka yıldızlılarını yetiştireceğiz. Tesisimiz, Ümraniye ve İstanbul için hayırlı olsun." dedi.

Dünya şampiyonu milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu ise yüzme havuzuna kendi isminin verilmesinden dolayı teşekkür ederek, "2017'de Meksika'daki Dünya Şampiyonası'nda bayrağımızı göndere çektirip bütün dünyaya İstiklal Marşı'mızı dinlettiğim andaki duygularımı yaşıyorum. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Tesisimiz, inşallah örfümüze, adetlerimize, ahlaki değerlerimize sahip çıkan, gelecekte bayrağımızı dalgalandıracak nice sporcular yetiştirmesine vesile olur." ifadelerini kullandı.

Akademi Ümraniye Beytullah Eroğlu Yüzme Havuzu'nun yapılmasına katkı sağlayan başta Sayın Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı ve Ümraniye Belediyesine teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak: Sabah

15 Eylül 2020

Değerlendir (Henüz oy almamış)