Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Teknoloji

Renault’tan Engellilere 1.5 dCi Dizel Otomatik Vitesli Araç Seçeneği

Resim: Renault logo

Engellilere hem kaçan hem az yakan hem de 1.6 motor hacmini geçmeyen dizel otomatik vites seçeneği sunan bir marka var artık Türkiye’de. Renault sonunda engellilere araç alırken 1.5 dCi motorlarda otomatik dizel seçeneği ile inanılmaz bir ayrıcalık sunmaya başladı.

Renault’un yeni 1.5 motorlu EDC teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunduğu Fluence, Megan HB, Clio HB otomatik vites dizel araçları ile yakıt tasarrufu ile artık engelliler de daha özgür.

1.6 motor hacmi ile dizel otomatik vites seçeneği fazla olmadığı için engelliler Türkiye’de istedikleri her aracı alamamanın sıkıntısını yaşıyordu. İşte bu nokta da Renault’un 1.5 dCi motor hacminde geliştirdiği (dizel otomatik vitesli) yeni teknolojisi ile satışa sunduğu araçları dışında 2011 yılında diğer modellerini de değerlendirme şansı veriyor.

Eğer sizde çok geziyorum ama otomatik benzinli aracımdan bezdim diyorsanız zaman kaybetmeden Renault’un satış sonrası hem yaygın servis ağı avantajları hem de maksimum konforlu araçlarını çok daha ekonomik (ÖTV’siz) fiyatlara alabilirsiniz.

Ne dizel motorun ekonomikliğinden, ne de otomatik vitesin konforundan vazgeçmek istemeyenlere, 110 bg EDC dizel otomatik vites seçeneği Renault’da! Ekonomi ve performansa aynı anda ulaşmak isteyenler Renault Yetkili Satıcılarına gidebilir.

Türkiye’de her beş kişiden 4 kişi bayilere öncelikli olarak dizel araç almak için gidiyor. Engelliler de motor hacmi sınırı (1.6) nedeniyle dilediği markanın dilediği aracına ne yazık ki sahip olamıyor. Renault, maksimum güvenlik ve sürüş keyfi verdiği konforlu araçları çok ekonomik ve cazip fiyatlarla uygun olanaklar sunduğu için öncelikli tercih edilen bir marka. Renault’un özellikle satış sonrası en yaygın servis ve yol yardımı ile engelliler kendini yollarda daha güvende hissediyor.

Araç aldıktan sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu servis. Bir araç engellilerin eli ayağı ve özgürlüğü olduğu için aracının bakımı ya da tamiri sürecinde sıra gün ya da haftalar beklemeden hatta yollarda saatlerce mahsur kalmadan anında ve hızlı hizmet alması çok önemli. Türkiye’de Renault hem en hızlı yol yardımı hizmeti veren hem de her bölgede servis olanağı bulduran bir marka.

İki yıl sınırsız kilometre ya da ''3 yıl veya 100 bin kilometre'' garantisi uygulayan Renault'ta, yüzde ''0'' faiz avantajı, 16 bin TL ve 12 ay vade için 31 Aralık'a kadar geçerli. 3 aylık ödeme erteleme ise tüm vadelerde uygulanıyor.

Yaptığımız araştırmalarda engellilerin en çok tercih ettiği markanın Renault olduğunu ve satış sırasında engellilere en hızlı teslimi yapan marka Renault.

Ayrıntılı bilgi almak için yetkili satıcılara başvurabilirsiniz.

EDC 1.5 dCi seçenekli araçları hemen görmek için www.renault.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Megane HB 1.5 dCi EDC 110 bg Privilege (Otomatik Vites) 

MOTOR

Silindir Hacmi (cm3) 1461

Çap x Strok (mm) 76 x 80,5

Silindir Sayısı 4

Sıkıştırma Oranı 15,3/1

Supap Sayısı 8

Maksimum Tork Nm CEE 240

Maksimum Güç Devri (dev/dak.) 4000

Maksimum Tork Devri (dev/dak.) 2000

Maksimum Güç kw (bg/DIN) 81 (110)

Emisyon Normu Euro5

AKTARMA ORGANLARI

Vites Kutusu Tipi Otomatik (6 ileri)

GÜÇLER

Maksimum Hız (km/s) 185

0 - 100 km/s (sn) 11,7

DİREKSİYON

Hidrolik Seri

TÜKETİM DEĞERLERİ (80 / 1268 CE)

Yakıt Deposu Kapasitesi (l) 60

Şehiriçi 5,2

CO2 (g/km) 114

Şehirdışı 4

Karışık 4,4

FREN SİSTEMİ VE LASTİKLER

Ön: Hava Kanallı Disk (DV) (mm) DV 280

Arka: Düz Disk (DP) (mm) DP 260

AĞIRLIKLAR (KG)

Aracın Üst Yapılı ve Yürür Vaziyette Kütlesi 1384

Açıklama

BVA : Otomatik Vites

 

26.12.2010 - Yaşadıkça

Değerlendir (10 oy, ortalama 5.00 yıldız)