Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Mozaik

Selçuk Ural İşitme Engelli Çocuklarla Şarkı Söyleyecek

Resim : Selçuk Ural elinde mikrofonla şarkı söylüyor.

Bodrum'da sahneye çıkan Türk hafif müziğinin güçlü seslerinden Selçuk Ural, eylül ayında çıkartacağı yeni albümüyle sevenleriyle buluşacak. Ural, işitme engeli nedeniyle implant kullanan çocuklarla da şarkı söyleyeceğini açıkladı.

Bodrum Delfi Mey Restoran'da sahne alan Selçuk Ural, eylül ayında müzik piyasasına dönüş yapacağını söyledi. 50 yıllık meslek hayatında 39 tane 45'lik yaptığını belirten Ural, "Eylül ayında albümüm bir çıksın ardından çok güzel projeler gerçekleştireceğim. Değerli dostum, özel bir hastanede çalışan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt, bana çocuklarla ilgili bir proje önerdi. O işitme engellilere implant takıyor, bana 'Bu çocuklara şarkı söyletebilir miyiz' diye sordu. Denedik ve şimdi 20 -30 öğrencimiz oldu. Birlikte şarkı söylüyoruz. Eylülde Taksim'de ve bir televizyon kanalında konser vereceğiz. Dünyada bir ilk olacak" ifadelerini kullandı.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği yönetiminde olduğunu dile getiren Ural, "Artık kalıcı bir şarkı çıkmıyor. Halbuki bizim zamanımızda çıkan şarkıların yüzde 90'ı nerde olursa olsun söyleniyor. Sahneye çıkıyorum ve 2 saatlik zaman diliminin 45 dakikasında bütün kaybettiğimiz, Barış Manço, Kayahan gibi şarkıcıların şarkılarından söylüyorum. Ve herkes eşlik ediyor ezbere söylüyor" şeklinde konuştu.

28.06.2017 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)