Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Nova'da Termal Sağlık Hizmeti

Resim : M. Danış Barter Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Danış.

Afyonkarahisar Ömer Gecek bölgesinde, sağlıkla doğanın buluştuğu bir termal tesis yükseliyor. M. Danış Barter Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Danış, "Nova Termal bir sağlık kompleksi haline getirilmiştir.

 

Afyonkarahisar'ın Ömer-Gecek bölgesinde, Nova Termal ismi gibi orada bir yıldız olarak doğmasını, o yıldızın da bizden sonraki gelecek olan yatımcılara bir ışık, bir yol göstermesini temenni ediyoruz. Biz Afyonkarahisar'a bu yatırımı yaparken ezber bozan bir yapı yapmaya başladık. Yani sıra dışı, şu anki tesislerin dışında onlardan çok daha özel ve güzel bir tesisi oluşturmayı düşündük. Hem bina aktiviteleri ile hem de vereceğimiz hizmetlerle sınırları zorlayacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca çok katlı binalar yerine iki katlı villa ve iki katlı kaplıca yaşam evleri oluşturmaya başladık." dedi.

 

Engellilere, engelsiz yaşam evi

 

Tesisin en önemli özelliğinin genel sağlık hizmetleri olduğu belirten Danış, "Genel sağlık biriminin şu anda termal tesislerin hiçbirinde uygulanmayan bir tesis yerine iki katlı villa ve iki katlı kaplıca yaşam evleri oluşturuyor sistemine geçtik.

 

Bunlarda en önemli özelliklerinden bir tanesi bedensel engelli vatandaşlar için engelsiz yaşam evleri oluşturduk. Bunun haricinde Türkiye'nin hemen hemen kanayan bir yarası, diyalize mahkum yaşayan böbrek hastaları için sosyal faaliyetleri ve tatil yapma olanakları sınırlı, tesisin içinde seyyar diyaliz ünitesi oluşturarak bu sorunu halletmeye çalışıyoruz. Hem idrar, hem kan tahlili yapıyoruz, doktorların kontrolünden sonra testimizi alıyoruz." dedi.

 

7/24 hasta takibi

 

Bulaşıcı hastalığı olan veya takibi gereken hastalara 7 gün 24 saat takip sağlayacaklarını ifade eden Danış; " Bulaşıcı hastalığı olan bireylerimizi sosyal paylaşımlı alanlara ve diğer kişilere bulaşmaması amacıyla girişlerini önleyeceğiz. Böyle bir sistemi de oluşturduk; hastalıklı olan kişilerin kolunda bir saat olacak ve bu alanlara girdiğinde uyarı sinyali verecek.

 

Güvenlik ekiplerimizde bunları takip edebilecekler. Sosyal tesislerimizde verebileceğimiz bir cihaz yardımıyla fotoğrafları mail olarak gelecek. Cep telefonuna benzer bir cihazla onları kontrol edeceğiz. Üyelerimizin yakınlarına ve kendilerine sağlık bakımından takip edilmesi amacıyla sağlık elemanları görevlendireceğiz.

 

Bedensel veya zihinsel engelli çocukların da ''genel sağlık ekipleri tarafından kontrolleri sağlanacak" açıklamasında bulundu.

 

Neden Nova Termal?

 

Nova Termal; fikrin doğduğu bu ana kadar kendini özel yapan bir çok emeğin, düşüncenin, özverinin ve inancın bütünleşmesi ile varolmuştur.

 

Bu sadece bir devre tatil projesi değildir. Nova Termal bir yaşam, bir tutku projesidir. Nova termal alışagelmişin dışındaki mimari yapısı, ezberbozan hizmet anlayışı ile haklı bir gurura sahiptir. Çünkü; • Betonarme yapı tarzı yerine, depreme dayanıklı ağır çelikten inşa edilmektedir.

 

• Bina Tipi; çok katlı binalar yerine, dubleks villa ve iki katlı kaplıca yaşam evlerinden oluşmaktadır.

 

• İnşaat alanının yüzde 25' ini ortak fayda alanları olan sosyal tesislere ayırmıştır.

 

• Bedensel engelli kullanıcılarımız için engelsiz yaşam evleri yapılmıştır.

 

Nova Termal'in sunduğu hizmetler;

 

• İstenildiğinde VİP oda hizmetleri,

 

• Kreş ve Çocuk bakım evi,

 

• Alternatif tıp uygulama alanları,

 

• Çocuk ve yaşlı bakımları için yardımcı sağlık - hizmetli personeller,

 

• Bayanlar için özel hazırlanmış pembe ev ve pembe kafe,

 

• Alternatif tatil değişim imkanları,

 

• Tam teşekküllü ambulans ve seyyar diyaliz ünitesi,

 

• Yaşlılar ve çocuklar için özel aparatiı odalar.

 

• Girişte sağlık kontrolü,

 

• Satma, Kiralama, Takas ve Miras bırakma hakları.

 

• Piyasa fiyatlarına uygun ve yıl sonlarında yayınlanan bedel üzerinden kiralama ve satma garantisi.

 

29.06.2012 – Posta

 

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
alacaklı
proje hakkında
tesisin projesi gerçekten çok ince fikirlerin beyin fırtınası ve geceli gündüzlü bir çalışma sonunda oluşturuldu. bende bu meşakkatli projenin mimamrı olarak 6 ay gece gündüz çalıştım. fakat mehmet danış bu emeğimin karşılığı olan ücreti ha bugun ha yarın diyerek bu zamana kadar ödemedi. yaptırdığı maketin ve bastırdığı broşurlerinde. kısacası dolandırıldık. bilgilerinize....