Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

TJK'den Büyük Hizmet: At'la Terapi Merkezi

Resim : Atın üzerinde bulunan engelli erkek çocuk ve kendisine yapması gereken kol hareketlerini gösteren iki bayan eğitmen.

TJK Genel Sekreteri Necati Demirkol, önemli bir başarı sağlayan terapi merkezlerini bütün hipodromlara yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) sosyal sorumluluk projeleri arasında önemli bir yere sahip olan, "At’la Terapi Merkezi" Veliefendi Hipodromu bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Haftanın 3 günü; pazartesi, salı ve perşembe günleri faaliyet gösteren merkezdeki eğitimler bir ayını doldurdu.

At’la Terapi Merkezi'ni oluşmasında büyük katkısı olan TJK Genel Sekreteri Necati Demirkol, "Atların olduğu her projeden büyük heyecan duyuyoruz" dedi. Demirkol, şöyle devam etti.

"Terapi Merkezi’ni açmaktaki amacımız; engelli kardeşlerimizin denge, koordinasyon, duruş kontrolü, ince motorik gelişimlerini sağlamak; konuşmayı uyarmak ve iletişim becerilerini artırmalarına destek olmaktı. Bunun meyvelerini de yavaş yavaş almaya başladık. Terapi süreci devam eden çocukların gelişimlerini bizzat takip ediyorum. Uzman eğitim kadromuzla yaptığımız tedaviden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. TJK ailesi olarak bu çocuklarımızı bağrımıza basıyoruz. Çocuklar terapi görürken aynı zamanda piknik alanında aileleriyle hoşça vakit geçiriyor. Onların gülen gözleri bizleri mutlu ettiği gibi, ailelerinin hayır duaları da bizlere destek oluyor" dedi.

Necati Demirkol, esas hedeflerinin bütün hipodromlarda terapi merkezleri açmak olduğunu sözlerine ekledi.

17.06.2015 - Hürriyet

Değerlendir (Henüz oy almamış)