Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Trafikde Tehlike Yaratan Dilencilere Polis Müdahalesi

Resim: Şişman ve engelli olmayan bir kişi renk körüyüm diyerek dileniyor. Bir kişi ise ona yürülen derken dilenci bej renk mi o diyaloğu olan bir karikatür.

Duygu sömürüsü yapanlara para vermeyin Basmane Meydanı'nda araçlar arasında dilenen iki kişi, sürücülerin "Trafiği tehlikeye düşürüyorlar" şikayeti üzerine gözaltına alındı İzmir'in meydan ve kavşaklarmdaki trafik ışıklarında, duygu sömürüsü yaparak para toplayan ve bu nedenle sürücülerin büyük tepkisine neden olan dilencilere, polis müdahale etti.

Hareket halindeki araçlar arasında dolaşarak trafiği tehlikeye düşüren dilencilerden ikisi, polis tarafından yakalanarak karakola götürüldü.

Basmane Dokuz Eylül Meydanın'daki Mürselpaşa Bulvarı girişinde, iki kişinin araçlar arasında dolaşarak dilendiğini gören sürücüler bir kaza olmasını önlemek için durumu 155 numaralı Polis imdat telefonuna bildirdi. Olay yerine giden polis ekibi, görme özürlü Y.Y ile, birlikte dilendiği M.K'yı gözaltına aldı. Basmane Polis Merkezi'ne götürülen dilencilere Kabahatler Kanunu'na göre 69 lira para cezası kesildi. İki dilenci daha sonra serbest bırakıldı.

Yasaların yetersiz olması nedeniyle dilencilikle etkili mücadele yapılamadığını belirten yetkililer, "Çalışmadan para kazanmayı alışkanlık haline getirmiş olan bu kişilerle, etkili bir mücadele yapılamıyor. En fazla 69 lira para cezası kesiliyor. Dilenciler serbest bırakıldıktan sonra, aynı yerde işlerine devam ediyor. Halkın duygularını sömüren bu kişilere kesinlikle para verilmemesi gerekiyor. En etkili mücadele yöntemi bu" dediler.

04.06.2010 - HaberTürk

Değerlendir (1 oy, ortalama 5.00 yıldız)